Haluan ekan lapsen alle 35 v

Nyt olen 29, eli ei nyt ihan hirveää kiirettä, mutta kun aikaa menee tutustumiseen sun muuhunkin niin alahan mies pistää vauhtia.
17102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Joo joo, odota vuoroasi.

Äänestä

Itsekin hieman yli 30 ja olen tullut siihen tulokseen ettei omaa perhettä enää tule ja sitä paitsi miksi miehet hankkisivat näin vanhan naisen kanssa enää lapsia kun nuorempiakin on tarjolla tai se perhe on jo hankittu. Vuodet vierii hyvää vauhtia, jos olet löytänyt hyvän miehen joka toivoo samaa niin onnea ja jos on vielä vastakaikuakin.

Äänestä
  • Ei millään pahalla mut miks vitus ees haluut seksielämän tappavam penskan?

    Nii kakaran ikäset eli parikymppiset hommaa niitä kun vahingossa sekoilee kännis ja vahinko sattuu taikka kun muillakin niin mäki haluun tai ihlupihku se on niin kiva ja parisuhde paranee mut ei tajuu et siitä ne parisuhdeongelmat lähtee

    Äänestä

  • Mut että 30 v ei tajua vaan on yhtä kakara niin se ei enää mee ymmärrykseeni

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mut että 30 v ei tajua vaan on yhtä kakara niin se ei enää mee ymmärrykseeni

    Sinä taidat itse olla aika kakara henkisesti, ainakin kirjoituksesi perusteella.

    Äänestä

Mun mies toteaa aina kun haluan jotain että haluappa vaan. Ainahan saa haluta .

Äänestä

naisen kannattaa seurustella oman ikäisten kanssa ei tule huonoa mainetta sillä nuorena vanhan miehen jälki näkyy, ja noin muutenkin on hyvä että on samalla tasolla seksuaalisten juttujen yms kanssa eikä rupee reijäksi kokeneemmalle miehelle. Jos mies ei osaa sitoutua tai perustaa perhettä, ei se sitä hakua nuoremmankaan kanssa tai omila ehdoilla

Äänestä

Mä sain ekan 22 vuotiaana ja viimeisen 35 vuotiaana. Thanks but no more kids.

Äänestä
  • Siinäpä se nuoruus sitten menikin....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siinäpä se nuoruus sitten menikin....

    Niinpä, nyt on sitten boomerina lapsetkin jo aikuisia...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinpä, nyt on sitten boomerina lapsetkin jo aikuisia...

    No minä en vielä kuulu boomereihin. Olen kuitenki 70 luvulla syntynyt, tai lähempänä 80 lukua.

    Äänestä

Miehet menee vain vieraisiin, kun ei heillä ole lapsia kohtaan mitään hoivaamisviettiä. Heillä on vain seksuaalinen vietti.

Äänestä

Ja täällä keski-ikäisten kanssa vietät aikaasi?

Äänestä
  • Älä luule harhojasi todeksi!

    Äänestä

Toivoisin sun olevan eräs, joka asui tosi lähellä. Nyt hieman kauempana. Voisitko olla hän?

Äänestä
  • Ja aloittajalle tiedoksi, että menee Länsi-Suomeen!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja aloittajalle tiedoksi, että menee Länsi-Suomeen!

    Olisitpa Elina Länsi-Suomesta. Hän on 29-vuotias❤️

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt olen 29, eli ei nyt ihan hirveää kiirettä, mutta kun aikaa menee tutustumiseen sun muuhunkin niin alahan mies pistää vauhtia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu