Eli kärsin puoli vuotta syvästä masennuksesta, sain lopulta BDI-masennustestistä 44 pistettä. Yhdessä yössä vointi muuttui paremmaksi, mutta yöunet väheni radikaalisti 11 tunnista (liian paljon) 5-7 tuntiin (aika vähän) ja oon vähän levoton ja ärtynyt. Epätodellinen olokin vaivaa ajoittain.
Mullahan on ollut ennenkin hypomanioita, joskin vain SSRI-lääkityksen vaikutuksen alaisena. Mietin, pitääkö huolestua, vaikka tavallaan ei ees kiinnosta. Haluan vaan, että se kamala masennus pysyy poissa keinolla millä hyvänsä. Meinasin sen aikana tappaa itseni.
Voiko olla hypomania tulossa?
Anonyymi
2
255
Vastaukset
- Anonyymi
Kovaa analyysiä ja pelkoa masennuksesta.
Kerroppa harrastatko liikuntaa kuinka monta tuntia viikossa?
Kuinka monta annosta alkoholia menee?- Anonyymi
Harrastan liikuntaa koirani kanssa kävellen ehkäpä 11 tuntia viikossa. Alkoholia ei mee yhtään. Tosin kävelyvauhti ei päätä huimaa ja päivässä liikun n. 1,5 tuntia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5278910Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606134Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3615168Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664739Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984351Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843932- 921856
- 1031404
- 47959