Nimimerkit vaatteisiin

Olen nähnyt joissain kirpparilta ostamissani lastenvaatteissa kirjailtuja merkkejä ommeltuna vaatteisiin, joissa lukee esim. perheen sukunimi (esim. päiväkotia varten, ettei vaatteet mene sekaisin).
Mistäköhän tällaisia merkkejä voisi tilata?
4733
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei,
samaa asiaa olen minäkin miettinyt. Esikoiselle 10 vuotta sitten tilasin jostain (?) silitettäviä (villavaatteisiin ompelin) kirjailtuja nimilappuja. Tilauskaavake oli silloin Kuponkiuutisissa. Nyt olen netistä yrittänyt haeskella kyseistä valmistajaa mutta tuloksetta, onkohan enää olemassakaan?
Joten jos joku sattuu tietämään tämän tai jonkun muun valmistajan niin olisin kiitollinen!

Äänestä
  • juuri kierrätystä helpottamaan (sukulaiset ikäväkseni kaikki eri nimisiä..)olen tehnyt niin että tilaan laput liimalla varustettuna. silitän laput kaksinkerroin ja kiinnitän taggit-nastoilla. helppoa ja nopeaa sekä vaate säilyy ehjänä merkit poistaessa, muutenkin ommeltu merkki saattaa ohutta neulosta repiä rikki ihan pestessä.

    Äänestä

  • S U U R K I I T O K S E T sinulle!!!

    Nyt tilaamaan......

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä? kirjoitti:

Olen nähnyt joissain kirpparilta ostamissani lastenvaatteissa kirjailtuja merkkejä ommeltuna vaatteisiin, joissa lukee esim. perheen sukunimi (esim. päiväkotia varten, ettei vaatteet mene sekaisin).
Mistäköhän tällaisia merkkejä voisi tilata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu