Kuka mielestäsi on äänikuningas/-kuningatar Kiteellä meneillään olevissa aluevaaleissa ? Toimiiko Koskisen hillotolppa ja polttoaineen hinta, Musikan mielistelevä myhäily, Auvisen aiheellinen rekyyli vaiko Lahtelan tiukka puolustus ?
Kenestä Kiteen ääniharava ?
Anonyymi
321099
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Ei mikään näistä. Äänet menee Rääkkylän suuntaan koska valtuustoon tarvitaan nyt virkavallan edustajaa joka ymmärtää asioista enemmän.
Siis Tapio Hämäläinen vankkana sote-osaajana aluevaltuustoon.
Tosiaan nyt tarvitaan edes vähän ymmärrystä asioista. Siksi listasta puuttunee rääkkylän nerot.
Kumpikin.
Luetun ymmärtäminen myös tärkeää. Rääkkylää ei ole liitetty Kiteeseen. Eikä liitetä jos kiteeläisiltä kysytään. Talouden hoito on sillä tasolla että Tohmajärveläisilläkin tekee tiukkaa pystyä samaan. Vauhtisokeus vissiin iskeny.
Nythän valitaan aluevaltuutettuja, ei kunnanvaltuutettuja. Kiteeläinen voi hyvin äänestää rääkkyläläistä. Hämäläinen päihittää osaamisellaan kaikki kiteeläiset mennen tullen.
Kysymys kuului: Kenestä KITEEN ääniharava ? Täsmennys: Kenestä kiteeläisestä KITEEN ääniharava ? Eikä päihitä osaamisellaan kaikkia kiteeläisiä, vain osan keikkalääkäreistä.
Ne ei kaikki ole kiteeläisiä.
Veikkaan Auvista. Koskisen kissavideot ei sytytä edes bensalla höystettynä. Musikan saavutuksia ei ole kukaan nähnyt vaikka on pitkään pyörinyt keulapaikoilla. Auvinen sai kuntavaaleissa tuplaten Lahtelan äänimäärän.
Toivottavasti väestön sote-tarpeet tunteva ja niitä puolustava valitaan. Kun soten johto huippusaneeran kera jatkanee, ei toivoisi heitä lisää. Lisäsäästöjä on silti luvassa.
Työssä+olevat+ovat+työterveyden+piirissä,+kuka+ajaa+lasten+ja+eläkeläisten+oikeuksia?+Rahaa+alueille+lienee+tulossa+80+%+väestön+sairastavuuden+mukaan+edelleen,++kuten+ennen+tuli+valtionapuja.+Toisaalta+n+10+%+asukkaista+tarvitsee+tai+käyttää+80+%+eri+palveluista.++
Mutta+miten+ja+mistä+ne+jatkossa+saa?+Kela-ralli+ei+ole+ollut+halpaa,+lähihoitopaikat+vähennetty,+koska+vanhus+kotona+on+"halvempi",+mm+hoitajien+pikaisesti+moneen+kertaan+päivässä+autoillessa.+Onko?
Vladimir Putin saa ääneni 👍
Ei kysytty rääkkyläisiä.
Kiteellä ei ole Sheriffiä mutt Rääkkylässä ja Joensuussa on. Siksi ääni Rääkkylään.
Hyvinvointipalvelut keskittyvät isompiin keskuksiin, uskokoon kuka, ja ken mihin haluaa☃️
Kiteellä palvelut pysyy jossain määrin, Kesälahden pitäjää voi jo tai tulevaisuudessa verrata entiseen Uukuniemeen.
Äänestän tietenkin itseäni!
Siis Aku Ankkaa.
Sekatyömies 👍🏽
Sheriffi👍
KKKKKK = Konstaapeli Kari Kulmala, Keski-Karjalan Kolmiloikkaajat
Ei serihvi vaan sallainen akentti. Sytän oikeella ja aivot narikassa. Narikkalappu katonnu.
Nyt on laki ja järjestys turvattu kun seriffi valvoo valtuustoa. Onnea!
Mihin unohtui hyökkäävä puolustaja, vahva vallaton vaikuttaja:
Pirholan Ossi ?
Äänestän vihree nuttusta naista😁
Ketä niistä ?
Kipeä ukkeli ei äänestä, kun arskaa tehtaalle.
Naarattaa tuo erräije ehokkaihe ansio-, koulutus- ja työkokemus luettelot. Vilikas on mielikuvituksesa. Ihme ku kukkaa ei ou ilimottana olleessa terveyspolitiikan prohvessori tai sairaahoijjon apulaiskansleri. Ilimoo ja valetta on erräillä. Ka suapha sitä iänestäjjii harhaanki johtoo 🤣 vieläpä hurskaalla nuamala 😇
CV näyttää paremmalta kun siihen kirjataan mm. hyvin lyhyet sijaisuudet... vaikka epäpätevänä tai joku kirjekurssi. Koskee koko Pohjois Karjalan ehdokkaita.
Nyt kaikki äänestämään ja pullakahville fantastiseen Lumoukseeen 😁.
Lahtela on jo menneen talven lumia niinku tukkasepon vaimo.
Musikka nappas äänet.
Onneksi se rokotevastainen tippatäti ei tullut valituksi (ei kiteeläinen).
Täällä erästä kansanedustajaa pilkkaavista on vinkattu eteenpäin asianomaiselle, kunnianloukkaus syytteitä siis odottamaan.
Kuka? Ei ole yhtään istuvaa kansanedustajaa tässä ketjussa.