Onko kuinka monella ollu vaikeuksia tämän maskien käytön seurauksena? Itellä on kuulolaitteet, mutta luen lisäksi huulilta ja maskit tekee kuullun ymmärtämisestä yhtä helvettiä.
Maskit ja kuuleminen
Anonyymi
3
119
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä samoin. Pelkkä maski jo sekoittaa puuroksi ja sitten asiakaspalvelussa moni puhuu pleksin takaa. Järkyttävää!!!
- Anonyymi
Kummallista, miksei enemmän käytetä asiakaspalvelussa tai yleensäkin visiirejä tai onhan niitä läpinäkyviä maskejakin. Elämä ois niin paljo helpompaa kuulemisen kannalta.
- Anonyymi
Sama kokemus minullakin. Kohta saan uudet kuulokojeet, niin se auttaa asiaa jonkin verran. Toivotaan, että maskeista päästään pian eroon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713508
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851526Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251259- 1581222
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192978- 35971
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16953Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk91788- 62745