Vakoilu ja tiedustelu

Anonyymi

Mä nyt kerron miten se tapahtuu parhaiten.

Tanskassa siinä ihan poliisilaitoksen lähellä tapahtuu paljon huumekauppaa.
Poliisit kävelee sitä katua jatkuvasti eikä näe myyjiä.
Eikö olekin outoa, tilastot näyttävät hyvältä kun poliisi ei ole ottanut kadulta yhtään myyjää kiinni.
Siellä ei ole siis ongelmaa.

Sitten eräs rokkari, ei siis missään poliisiuniformussa käveli samalla kadulla ja kolmasti "Hey maan wanna something guuuut?"

;)

Eikös olekin ihmeellistä, että tietyillä ominaisuuksilla voi olla kuin syötti ja kaivaa totuuden asioista esiin.

Panda kuittaa, wong pong.

1

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tää on nyt tätä, pitää vähän sekottaa pakkaa et putoo ne tavalliset tallaajat pois.
      Jaa se vaan huvikseen jotain juttelee.
      Juu, sellasia pieniä murusia vaan viskelen sinne tänne, joillekin ne on hyödyksi muut voi jatkaa "normi" elämää.

      Ootteko muuten huomannut miten se hybridisota näkyy ihan arjessakin?
      Ei varmaan kauheesti.

      Mitä vielä.
      kullas on vastuu näistä ja näitten toimituksista?
      sitten ku menee arviointipöydälle, niin sellasta vaan, että ootteko oikeesti ajantasalla näissä jutuissa?
      Jos ootte, niin hyvin ainakin pidätte asian salassa ja osaatte näytellä nukkuvaa.
      Sillon ootte kyllä ihan fiksujakin, toista ku tiltut, ne on kyl sellasia tunnepommeja ku sörkkäsee oikeeseen kohtaan niin niillä keittää heti.
      Sillee voi varmistaaki ihan jos on saanu mielestään lähikontaktin, niin kun tulee samaan paikaan nuuskimaan näitä jälkiä ja hermostuu niin sieltä voi kuulua jotain vihanpuuskauksia ja ne voi lähtee siitä röökille.

      Kaihtimetki menee varmaan kiinni jos on auki.
      Kyllähän ne varmaan mielellään tulis tsiigailee partsille jos jossain näkyy joku kuka tarkkailee paitsi nyt ei uskalla.
      Ei ihan heti.
      Kyl ne jotain keksii syytä, sitte ku tulee niin sillee tarkkailee ku ei tarkkailiskaan, piilottelee sen.

      :)

      Juu, tää jälkimmäinen oli tiltulle.

      Ei muuta, kettu se täällä taas kuittailee ja piristää päiväänne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      128
      11148
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10324
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8040
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      191
      6555
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5651
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5081
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      148
      4400
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      25
      4236
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      70
      4067
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      133
      3624
    Aihe