HPK ja Hämeenlinna

Puhutaan aina kuinka tärkeä HPK on niin ei se kyllä näy missään. Oivallinen paikka olisi mainostaa mökkiläisille tai yleensä ohikulkijoille HPK mestaruuksista esim. Goodmannin silta molemmista suunnista. Ja voisihan siinä olla tyhjä plakaatti tulevalle mestaruudelle. Miksi ei torillakin voisi olla jokin plakaatti jos nyt se HPK mestaruudet ovat olleet niin tärkeitä kun annetaan ymmärtää.
1073
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niin no oishan se melko junttia kyllä. Mutta eipä täällä ole ennenkään hävetty. Onhan tämä urheiluseura toki kaupungin tärkein brändi toki siis Sunny Car Centerin jälkeen mutta kuiteskin.

Äänestä

Yritykset voisivat käyttää Kerhoa aktiivisemmin markkinoinnissaan. HPK on tämän alueen tunnetuin brändi ja sitä kannattaisi hyödyntää!

Äänestä

Mä kannatan isoja kissoja joten en lämpenis tolle.

Äänestä

Voitaisko Hämeensaareen suunniteltu 600 auton pysäköintitalo nimetä HPK-Pööliksi?

Äänestä
  • Hmm, mun mielestä ei. Jotenkin persumainen idea

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hmm, mun mielestä ei. Jotenkin persumainen idea

    Kyllä se kokoomus on täällä se hpk-puolue

    Äänestä

Miksi hpk olisi tärkeä?

Äänestä

Ja tehdä Kaurialaan Pööli myös, mikä olisi jopa täynnä (edes kotipelien aikaan).

Äänestä

On hyvä huomata, että sirkushuvit ovat äänisaalista havittelevien poliittisten toimijoiden lempilapsia niin paikallisesti kuin globaalisti ja siten myös psykologisen leimautumisen kohde poliittisille päättäjille.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Leimautuminen_(etologia)

Äänestä

Niin, tärkeä Hämeenlinnalaisille.
Tuskin se hesalaisia kiinnostaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Puhutaan aina kuinka tärkeä HPK on niin ei se kyllä näy missään. Oivallinen paikka olisi mainostaa mökkiläisille tai yleensä ohikulkijoille HPK mestaruuksista esim. Goodmannin silta molemmista suunnista. Ja voisihan siinä olla tyhjä plakaatti tulevalle mestaruudelle. Miksi ei torillakin voisi olla jokin plakaatti jos nyt se HPK mestaruudet ovat olleet niin tärkeitä kun annetaan ymmärtää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu