Ajattelin tulla tänne takaisin uusien runojen kera. Toiv. niistä joku saa voimaa elämän poluille. Musiikki on heijastus elämästä, elämä on kajo ikuisuudesta. Runo on itselleni elämän palapelista se kadonnut pieni pala.
sinä vai hän
vanha viertynyt pieni suolainen joki
viikatteella viillelty vimma
päästä tuntuu välillä lähteä himma
paluu takaisin alkujokiin
aurinkokin paistaa toki
sinusta ei jää jälkiä
minusta ei sitäkään
pelkkää elon kutinaa
vain veren hutinaa
kyyneleet ei ole sitä mitä sen vedestä vuodattaa
vaan sitä mitä se sinusta suodattaa
kukaan ei voi sun paikkaa ottaa
Runo elämälle
1
246
Vastaukset 1
- Anonyymi
Kyllä oli koskettava ja lohduttava kirjoitus. Muistelin niinkuin jokainen ilta hiljakkoin edesmenneitä tytärtäni ja äitiäni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711116
- 65906
- 86810
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46683
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko78632- 62609
- 28585
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35585Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46579
