Laittavat aseman parkkialueelle valvontakamerat niin saattaa käydä että ilkivalta ja varkaudet loppuu ja asema pääsee taas kukoistukseen kun autot saa olla rauhassa.
https://yle.fi/uutiset/3-12277478?fbclid=IwAR1EPvOoxc9Ox6yH56RoNCDDiH3ktC3ZNr5NL1tW5lcTkxvjzCcOqR3InS4
Valvontakamerat Hennan asemalle tulossa
17
370
Vastaukset
- Anonyymi
Hienoa että tulee kamerat- Perussuomalaisten kuntavaali voiton myötä tapahtuu. Myös se kerrostalo on lähtö kuopissa.
- Anonyymi
Varastettu katalysaattori...
- Anonyymi
Eipä noista kameroista paljo ole hyötyy siellä mettässä. Kommando pipo päässä ja varastetulla autolla tulllaan. Kukaan ei selvitä varkaita.
- Anonyymi
Langan aloittaja on taas Henna nyymi. Yrittää päivästä toiseen kertoa kuinka hyvin Hennassa menee ja totuus on taas täysin toinen.
- Anonyymi
Joo kyllä.
- Anonyymi
Taas kohta on parkkipaikat täynnä junamatkaajien autoja kun hunsvontit ei uskalla kiinni jäämisen pelossa tehdä ilkivaltaa tai varastella Hennan parkkipaikalla.
tämä on taas yksi askel kohti Hennan nousua.
Pidetään Orimattila oikeilla raiteilla.- Anonyymi
Näin käy ja kiitos Perusjuomalaisillekin jotka ovat hienosti asettuneet Hennan taakse. hillo tolppa vaikuttaa.
- Anonyymi
Taas tää sama raidetyyppi siellä vikisee. Haluaisin oikeasti nähdä sun kalpean naaman sillä hetkellä kun luet Piturista, että junat lakkaavat pysähtymässä Hennassa. Siihen ei kauaa mene
- Anonyymi
Ei kamerat rosmoja varten tule. Kaupungintalolla vaan halutaan laskea matkustajien lukumääriä, jotta saadaan kustannukset per asiakas.
- Anonyymi
Tästä on kyse että saahaan kaupunkintalolle jotain tekemistä. Live seuranta jotta näkee kuka käyttää hienon aseman palveluja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tästä on kyse että saahaan kaupunkintalolle jotain tekemistä. Live seuranta jotta näkee kuka käyttää hienon aseman palveluja.
Hah! Täältä löytyi joku realistisen kuuloinen selitys. Ne kamerat ei siis vissiin koskaan auttaneet, vaikka varkaus oli tapahtunut juuri kameran alla. Kameroiden merkitystä ihmeteltiin.
- Anonyymi
Meidän perhe ajaa Lahteen juna asemalle. Äänestämme persuja.
- Anonyymi
Meidän perhe ajaa Mercedes-Benz G 63 AMG:llä Helsinki-Vantaan lentoasemalle. Äänestämme kokoomusta.
- Anonyymi
Kuinkahan monta matkustelijaa käyttää Hennana asemaa päivittäin,. Aikanaan kun tehtiin tutkimus niin 630 ilmoitti käyttävänsä asemaa ja siksi vr heltyi aseman rakentamiseen. Nyt sopimus loppuu 2027 ja asema suljetaan.
- Anonyymi
Oikeasti puhutaan varmaan max 20 käyttäjästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeasti puhutaan varmaan max 20 käyttäjästä.
Ompas vähän porukkaa. Kauaa ei VR tuollaista asemaa pidä. Siinä mennee sähköä paljon kun juna joutuu pysähtymmään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ompas vähän porukkaa. Kauaa ei VR tuollaista asemaa pidä. Siinä mennee sähköä paljon kun juna joutuu pysähtymmään.
Orimattila kaatuu Henna rojektiin. Pitäisi Hennan perustaneet asettaa vastuuseen kun ovat moisen hulluuden aikanaan päättäneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!6111615Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla968821Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.104393Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka213944Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti53851Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j73636- 893590
Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle133429Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.343212Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.452395