En voi parantaa puolisoani, enkä vaikuttaa hänen päätöksiin. Joka tapauksessa aina kaupungilla käydessä hän avaa Alkon oven. Kotiin tullessa näen heti käytöksestä, että se pullo autossa tai piilotettuna varastolla polttelee... Ja syitä löytyy pullon luo: kännykän haen, auton ovet jäi auki ym ym. Kun todellinen syy on vetää koko pullo naamaan.
Tätä on kestänyt vuosia, Odotan, kun talomme menee kaupaksi, on minulla eri suunta. Hankin oman elämän jo itseni takia. Tee sinäkin muutos, kun huomaat ettei miehesi muutu. Muutu sinä. Siinä paras neuvo päästä tästä helvetistä pois.
Neuvo jaksamiseen
Anonyymi
3
128
Vastaukset
- Anonyymi
Se on totta ettei toista voi muuttaa. Miehesi ei ongelmaa näe joten joutuisit vain katselemaan epätyydyttävää elämää ja sietämään humalaista jos jäisit.
Oletko puhunut puolisollesi ongelmasta vai onko jo myöhäistä etkä enää välitä? - Anonyymi
Miestäsi et voi raitistaa,se vaatii häneltä omaa halua.Itseäsi voit auttaa jaksamaan vaikkapa käymällä tutustumassa Al-Anon toimintaan.
- Anonyymi
Mulla toisin päin, nainen se juoppo :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1333688Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,813193SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.852614Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72406Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2412320Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392196- 42949
- 95938
- 53829
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16800