Vitun kilarit

Minut on taas jätetty. Nyt todella kylmästi. Muutin rakkauden perässä täysin vieraalle paikkakunnalle lapseni kanssa. Nyt en tiedä mitä teen. Olen pulassa.
Elämä suurin rakkaus oli kyseessä ja tää vitun paska sairaus pilasi senkin taas.
Mä saan helvetin moisia kilareita. Suustani tulee ihan kamalaa tekstiä ja käteni jatkaa sitä samaa kirjoittamalla. En tiiä miksi saan niitä. Se on kuin paniikkikohtaus joka ottaa vallan ja sitten se on menoa. En ole fyysisesti väkivaltainen mutta henkisesti kyllä. Onko muilla samaa?? Mitä tämä on? Minulla on bibo todettu vuosia sitten.
Nyt sain palkan omasta käytöksestäni. Olen koronassa, yksin, vieraassa kaupungissa ja jätettynä.
Muuten elämä suht tasaista bibon kanssa, tulee aaltoilua kyllä. Mania sai minut muuttaa tänne kaupunkiin rakkauden perään ja masennus nyt seurana koronan kanssa,.Olen niin peloissani.
Kaikki menee aina pilalle kun saan raivokilarit. Jokin ärsyke tulee eteen ja sitten se on menoa. Kuin jokin musta sumu mihin astun, enkä pysty pysäyttää itseäni, tunnen vain vihaa ja tuskaa, sitten kun tulen sumusta pois kadun kaikkea. Mieheni kesti hyvin monta näitä kohtausta, mutta kun ne tiheni 2vk välein tapahtuvaksi, niin hän sai tarpeekseen ja jätti minut. En syytä häntä. katunut olen ja itkenyt, mutta ymmärrän häntä. Olen helvetin vaikea ihminen, vaikka olenkin pohjimmiltani hyvä ihminen, enkä muuta pahaa tee, kuten petä, mutta nää saatanan kilarikohtaukset!
Mitä ne on?
Voisiko joku kirjoitella kanssani. Olen todella peloissani ja yksinäinen. syvästi masentunut...

9

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alkaako sinulla olla kenties vaihdevuosi ikä lähellä. Silloin tuntuu hermo pinnassa.

    • Anonyymi

      Uusi paikkakunta on uusi mahdollisuus. Kesää ja valoisaa kohti ollaan menossa. Tutustu paikkakuntaan kun paranet koronasta. Nauti uusista paikoista ja maisemista, luonnosta, ihmisistä. Vaihtelu on vain hyväksi. Minäkin haluaisin jonnekkin. Olen ikäni asunut samalla paikkakunnalla.

      • Anonyymi

        Uusi paikkakunta voi olla uusi mahdollisuus.
        Omaa itseään ei kuitenkaan pääse karkuun muuttamalla jonnekin.


    • Anonyymi

      Onhan ap:lla tukenaan Jeesus, olkiukkojen kruunaamaton kuningas. Voit kai odottaa edes muutaman miljoonan vuotta. Faktat menee näin. Jeesus EI TULE KOSKAAN!
      Miksikö? Koska J- esisät olivat kuten mekin välivaiheenaan alku-apinoita.

      2. Koska luonnonlailla ei ole Hominidae-heimon päälliköitä.

    • Anonyymi

      Mene vihanhallintaterapiaan? Voisit työstää ongelmaista käytöstäsi. Toivottavasti ei enempää kärsimystä sinulle eikä ympäristölle ikävästä taipumuksesta enää aiheudu.

    • Anonyymi

      JOkin mietä tasaava lääke olisi ehkä paikallaan niin raivokohtaukset loppuisi,

    • Anonyymi

      Kun tuntuu että alkaa taas ärsyttää niin mieti että onko tästä mitään hyötyä? Kuten itsekin sanoit niin se kilari kuin joku vieras joka tulee kylään ja pistää koko huushollin remonttiin.

      Kannattaa myös kirjata paperille ihan lista, että mitä hyötyä kilareista on, ja sen alle että mitä haittaa siitä on? Kärsivätkö muut sinun lisäksi? Vaikuttaako lasten turvallisuuden tunteeseen?

      • Anonyymi

        Jatkoa: opettele rentouttamaan kehoasi, esim. Tuntemalla sen painavuus. Se tekee lämmöntunteen kun suonisto rentoutuu. Sitten voit jatkaa ajattelemalla että olen täysin rauhallinen, painava ja lämmin. Sydän lyö tasaisesti ja rauhallisesti. Olen täysin rauhallinen. Hengitys tasainen ja rauhallinen - henki kulkee... suosittelen esim. vanhaa kirjaa: "opi ottamaan iisisti" WSOY Gisela Eberlain 1976.

        Ohut hyvä kirja!


    • Anonyymi

      Onko lääkitys kunnossa? Ei taida olla, kerran tällaisia kilareita tulee.

      Unohda mieluummin miehet kuin lääkitys!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      173
      10188
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      73
      5139
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      149
      4862
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      4142
    5. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      43
      3872
    6. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      36
      3743
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3598
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      3273
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      44
      3199
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2814
    Aihe