Suomessa on Orpon mukaan kansallinen kriisi, kun hoitajia ei löydy vanhuksille. Samalla meillä on suuri joukko maataloustuella loisijoita, joista ainakin osa pystyisi myös rehelliseen töihin. Kai kehitysaluemaalainen voisi mennä hoitamaan myös mummoja vaikka niitä ei saa paimentaakkaan sähköpiiskalla?
Maatalousloiset hoitamaan vanhuksia!
Anonyymi
767
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Aloittaja ei kelanpankolta irtoa. Työttömiä 300 000 makaamassa anteliaimmilla kelantuilla maailmassa.
Odinin soturi-partiot landelle etsimään hoitohenkilökuntaa. VKK:n paikallisyhdistykset auttavat ennakkokartoituksessa ja sovittuna aikana kalusto noutaa loisaineksen.
Tämän edellytyksenä tietysti on, että äänestätte vaaleissa oikeaa puoluetta. Mutta jos VKK saa paikallisen otteen, se voi hallita omaa aluettaan kuten partisaanit ovat aina tehneet. Suvakkivajakkihuulipunahallitus ei saa maanpetturien johdolla edes asevoimia liikkeelle, ne on meidän hallussa!
Tukijussien hyönteismyrkythän ne niistä teki alunperin sairaita. Kekkoslovakiassa kiellettiin muodon vuoksi muuta hyönteismyrkky. Vanhuksia tulisi hoitaa poistamalla maataloustuet. Entäs lyijyputket sitten. Jihaa törsei.
Höpöjäs. DDT oli ihan hyvä aine,ei nii mitenkää myrkyllinen, mutta hankala aine luonnossa.
Amitroolikin ihan turhaa kiellettihin.
Tässä tulee taas esiin kehitysaluemaalaisen "luontosuhde". Koska ihminen on yksi eläinlaji ja selkärankainen ja nisäkäs, niin ei ole myrkkyä joka on tosi paha "luonnolle" mutta ei ihmiselle.
Hesalaiset keksineet myrkyt ja myyneet.
Näin on. Kehitysaluemaalaiset eivät ole keksineet ikinä mitään.
Paitsi tietenkin sukurutsan.