Onko Suomussalmella Joutilaita?

Onko Suomussalmella näitä enää ? Vai ovatko lähteneet töiden perässä muualle ?
71161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaks taitaa asua vielä Suomussalmella vielä mutta on yks niistä kuollu

Äänestä
  • Useampia niistä piireistä pukannut horsmaa jo pitkään - hyvä niin.

    Äänestä

No ainakin näitä loisioita on pilvin pimein.

Äänestä

Kaikki ovat töissä täällä ja uskomatonta että tekevät duunia pyhisinkin. Hyvä sumilaiset.

Äänestä

Niin paljon töitä, ettei kerkeä tekemään mitään.

Äänestä

Ei yhtään työläistä ole näkynyt tänään.

Äänestä

Mikä on golfissa käytettävä tuki?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko Suomussalmella näitä enää ? Vai ovatko lähteneet töiden perässä muualle ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu