En tiiä onks tää oikee palsta kirjottaa, mut mua huolettaa et kun sairastin pienimuotoista sh viime vuonna ja laihduin todella hurjasti, nimittäin 11kiloa, ja mulla ei vielä sillon ollut alkanut menkat, ja nyt paino on normalisoitunut mutta menkkoja ei näy... täytän siis ens kuussa 14. Että onko kokemusta onko muilla alkanut, ja tietääkö joku et alkaako mulla ees enää..
Menkat ja anoreksia
6
389
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä tarkoitat painon normalisoitumisella.Oletko lihonut ne 11 kiloa takasin,koska jos olet vieläkin alipainoinen niin kuukautiset ei ala jos olet alipainoinen.
- Anonyymi
Olen lihonut sen 11 kiloa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen lihonut sen 11 kiloa..
Epäilen vahvasti että sun elimistö on sekasin ja olet saanut hormonitoimintasi shokkiin.Ensin raju laihtuminen ja sitten raju lihominen.Koita löytää se keskitie ja olla saahamatta painon kanssa noin rajusti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Epäilen vahvasti että sun elimistö on sekasin ja olet saanut hormonitoimintasi shokkiin.Ensin raju laihtuminen ja sitten raju lihominen.Koita löytää se keskitie ja olla saahamatta painon kanssa noin rajusti.
Lihoin ns terveellisesti normaalipainoon puolen vuoden aikana en yhtäkkiä
- Anonyymi
Mene lääkäriin
- Anonyymi
omasta kokemuksesta sanon että toi on varmaan voinut aiheuttaa häikkää tai saattaa hidastuttaa just sun menkkojen alkamista ja riippuen että onks tosta nyt vasta pari kuukautta tosta laihtumisesta vai onks siitä jo mennyt se vuosi. mulla itellä meni noin 5kk siitä ku sain painoa takas että menkat tuli takas, mutta toki 14v on vielä hyvin mahollista ettei menkat muutenkaan ala, kantsii kysyy sun äidiltä minkä ikäsenä hänellä alko että sais osviittaa. sori että aika sekanen vastaus mutta jos oot huolissaan niin kantsii varmasti käydä lääkärillä :) en ite olis vielä niin huolissani koska menkat palautuu kyllä lähes aina kun ravitsemustila korjautuu ja oot vielä nuori.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1283781Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72995Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai312819Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122512Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322393- 401796
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es611165"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For821099Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361060Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 761050