Lihottaako alkoholi-----

Anonyymi

Kohta pari kuukautta tipattomalla eikä paino ole muuttunut miksikään.... Normi viikonloppu satsi oli vähintään kori kaljaa ja pullo viinaa, suolapähkinöitäkin kului puolisen kiloa... Nyt on nuo kaikki jääneet pois ja varmaan hitusen vähemmän on tullut syötyäkin kun kaljapäissä maistui voikkarit ja makkarat joita nyt kuluu vähemmän... Paino vaan ennallaan, ihme homma.

3

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ei.

    • Anonyymi

      Olen ollut pidempään kaljottelematta ja sama juttu. Paino ei ole muuttunut miksikään. Oliskohan että alkoholi kiihdyttää aineenvaihduntaa ja ruoka palaa nopeammin. Vai liikkuisiko kännipäissään enemmän. Vai olisiko se että syö säännöllisemmin jonka myötä enemmän. Usein jäi ateria väliin kun ei mahtunut mahaan ruokaa kaljan sekaan. Muuten kyllä kaljatonna paremmin.

    • Anonyymi

      Karkeasti laskien noissa juomissani on liki 5000 kaloria. Tuon kalorimäärän jos jättäisin ruokana syömättä niin varmaan laihtuisi vaan viinakset on ihme ainetta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4243
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2704
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2462
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1497
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      172
      959
    Aihe