Se on este. Ei voi oppia tuntemaan toista, kun pitää turvallista välimatkaa ja epäilee jo lähtökuopissa. Kun ei luota, niin se heijastuu toiseenkin. Se loukkaa. m > n
Siksikö koska olit arkajalka
Anonyymi
1392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Menisin heti hänen luokseen jos hän kutsuisi suoraan. Netissä olen huono kirjoittelemaan
Sinäkin luotat oikein satasella kun viestit täällä nimettömänä.
Se vaatii minulle sen että vastapuoli on selkeä ajatuksissaan. Loukkaa se mutta pakko sitä on alkumetreillä itseään suojella ennekuin tietää mikä on miehiään.
Miksi pakko? Eikö pitäisi antaa välillä elämän viedä?
Edellinen kerta johti melkein kuolemaani, joten en vaikka haluaisinkin.
Oho. Oli väkivaltainen mies?
No sitä samaa teet itse. Kiinnostaa vaan ei rikkaa ristiin laita kumpikaan. Elämä jatkaa tutuilla uomillaan.
Minulla on aina turvallinen välimatka kaikkiin. En halua koskea kehenkään tuntemattomaan.
Siksi. Minun on vaikea luottaa ihmisiin. Minulla on syyni siihen, jotka johtuvat historiastani. Luottamukseni on rikottu liian monta kertaa. Luultavasti tarvitsisin terapiaa, jotta tämä muuttuisi. Olen pahoillani, jos loukkasin häntä.
Ei niin, siksi välillä lähestyn. Ei lisää luottamusta sanoa melkein heti että pitää mennä .
Et antanut aihetta luottaa. Mutta mitäpä noita muistelemaan enää.
No etpä kyllä sinäkään !
Mites on itsesi kanssa? Kirjoittelet täällä, vaikka olisit voinut tuon kertoa hänelle ja yrittää keskustella. Ihmiset syyttää niin helposti muita ja katkeroituvat, vaikka olisivat ihan itse voineet avata suunsa. Sorry, sinulta puuttuu kaikki oikea yrittäminen ap.