Mistä lie sanna Antikainen irroittanut ne tonnit, joilla hän on viimeiset pari kolme viikkoa "antimainostanut" itseään muutaman kerran illassa MTV:ssa? Varmaan niillä rahoilla olisi ollut parempaakin käyttöä vaikkapa lastensuojelussa. Mutta on oma "Persu" lähinnä itsekehu tärkeää. Miksi muut ehdokkaat eivät ole mainostaneet itseeään? "Se, tuo pelko langalta tippumisesta" on saakelin pelottava ilmiö. Se vie yöunet ja ainakin ruokahalun. Kun pelko muuttuu kateudeksi, se vie tuhkatkin sieltä kuuluisasta pesästä. Huomeiltana ei tarvitse enää jossitella, vaan todeta vain lopputulos!
Sannan mainos...
Anonyymi
5291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Puolueentuki ja kansanedustajan palkka. Eikähän siitä irtoa muutama tonni ylimääräistä jotta voi laittaa mainontaan. Eniten mie ihmettelen että mistä hän repii aikaa kaikelle jos pääsee. Kuntapolitiikka, maakuntapolitiikka ja valtakunnanpolitiikka miten kerkeää kaikkeen ja miten vielä jaksaa siinä välissä itse elää.
Jos mitään ei osaa eikä hoida kunnolla niin aikaa jää luuserointiinkin..
Maino on hukkaanheitettyä rahaa, kukaan järkevä ei äänestä Sannaa inttämään vanhoja asioita joilla ei rakenneta mitään..
Mainosta mainosta! turpiinein on ottanut pertun maskotikseen vaaliliveensä. nyt on jo hartaat ja vammaiset valjastettu tuottamaan ääniä vain yksin turpiiselle. On se kierokone tuo turpiinenin
Hapannaama mainostaa itseään.. Video ei kerro mitään ja on tehty vasemmalla kädellä ja todennäköisesti kuvattu kännykällä joten paljoa ei tekeminen ole maksanut.
Maikkari ottaa toki omansa joka summa voi olla helposti 10 000 luokkaa...
Illalla näemme kuinka räpellys tuottaa satoa, kuinka moni hyväuskoinen hölmö antaa Sannalle äänensä..
Jari-matti-seppo turpeinen täällä haukkuu ja luulee saavan ääniä pertunkin siivellä, kun hartaat ihmimiset on valjastettu samaisen linssiluteen mainostajiksi. Kristillisiltä jää monet äänet saamatta kun energian myynti myyrää tukevat, tulee ne isot sähkölaskut hartaillekin huijatuille eikä rukoukset auta!