Esko Aho tulossa lakon sovittelijaksi?

Näin kirjoitellaan Kauppalehden palstoilla.
6163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kävin katsomassa Kauppalehden palstaa. Jopa pahempi kuin Suoli24.

Äänestä
  • Tuskin totta. Mutta itse esitän että Esko Aho ja Juha Sipilä. Saadaan orjuus kunniaan. Orpo Petteri heidän tiedottajaksi. Ja jos mennään noin, niin kai Sipilä hoitaa uskolliselle työministerilleen jonkun orjuus kunniaan toimen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuskin totta. Mutta itse esitän että Esko Aho ja Juha Sipilä. Saadaan orjuus kunniaan. Orpo Petteri heidän tiedottajaksi. Ja jos mennään noin, niin kai Sipilä hoitaa uskolliselle työministerilleen jonkun orjuus kunniaan toimen.

    Juha Sipilähän kokoomukselainen vaikka edustaa Keskustaa. Jos oikeasti Esko Aho saadaan tähän keissiin mukaan jotenkin päättämään, niin sitten ainoa vaihtoehto on on yleislakko. Jokainen tietää Ahon surullisen kuuluisan historian, ja nyt on Putinin leivissä.

    Äänestä

Mitähän 90 luvun alussa olisi sitten pitänyt tehdä jos Ahon ja Viinasen lääkkeet oli väärät? Maa oli käytännössä konkurssissa, lainaa ei nykyiseen tapaan saanut. Tekivät pirun ison työn tälle maalle, ymmärtämättömät edelleen vihaa

Äänestä
  • Sanos muuta. Tosin sitähän jo sananlaskussakin sanotaan, että jos on lusikalla annettu, niin ei voi kauhalla vaatia. Nimittäin älliä.

    Äänestä

Eskohan kuuluu Sperbankin johtokuntaan, ei sen tarvi sovitella, antaa vaan sellaisen ohjeen josta ei voi kieltäytyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Näin kirjoitellaan Kauppalehden palstoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu