Koronarokotuksista

Anonyymi

Olen henkilökohtainen avustaja, minulla yksi rokotus. Enenpää en aio ottaa. Miten muilla ja miten olette toimineet?

9

99

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö nyt ensi kuun alussa vaadita täyttä rokotussuojaa, eli tehoste myös? Ei taida muuten saada jatkaa jos asiakkaat kuuluu riskiryhmään iän tai sairauden (tai molempien) vuoksi?

    • Anonyymi

      Mites muuten sellainen tilanne, jos täyttä rokote sarjaa ei ole ja työnantaja (vanhus) sanoo, ettei häntä haittaa tilanne?

      • Anonyymi

        Onko vanhus sinun työnantajasi vai työskenteletkö jonkin yrityksen kautta?


    • Anonyymi

      Hän on työnantaja, asuu kylläkin palvelutalossa. Ilmeisesti parempi sanoa vaan itsensä irti?

      • Anonyymi

        No kai hänellä tynantajana on oikeus valita avustajansa. Jos hän on täysissä sielun voimissa ja ymmärtää mitä se puutteelinen suoja tarkoittaa, niin ei kai siinä mitään sillon olen, jos siitä huolimatta haluaa sun kans jatkaa.


    • Anonyymi

      En ymmärrä ollenkaan hoitajia, ketkä eivät ota rokotuksia, mitä heidän päässä liikkuu? Ovat hoitoalalla, mutta eivät usko tieteeseen, vaan hurusivustoihin yms. Jos ei usko rokotteisiin, niin ei sitten usko varmaan lääkkeisiinkään.
      Ainakin omassa firmassa on tehty selvä linjanveto, kaikki rokottamattomat saa jäädä kotiin, ei järjestetä mitään suojatöitä, ja ihan oikein. Saavat mennä hakemaan töitä hörhö-tv:stä tarot-korteista ennustamaan...

      • Anonyymi

        Onko se sitten ihan firmakohtaista, kuinka tässä tilanteessa menetellään? Voiko esim. avustaja jatkaa lähityötä jos kyseessä oleva yritys katsoo läpi sormien?


    • Anonyymi

      Haen pian äidilleni avustajaa minun ja hänen yhteiseen kotiimme vuorotyöni vuoksi. Olemme molemmat rokottamattomia. Saako rokottamatonta avustajaa lainkaan?

      • Anonyymi

        Miksi haluat rokottamattoman avustajan, yleensä omaiset vaativat rokotettua avustajaa?!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      73
      3420
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2634
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      72
      2360
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2328
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2257
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1783
    7. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1719
    8. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      182
      1471
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1383
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1340
    Aihe