Loppilaisen "isä Aurinkoisen" eduskunta avustaja vaihtuu,uutisoi paikallinen Aamuposti. Mihin kyseinen herra tarvitsee avustajaa?Perunoiden kuorimiseenko?Kyllä.Mutta tieto kertoo että avustaja tilaa lehdistön paikalle kun Lopen S-Marketin vessoihin vaihdetaan paperirullat ja Kyseinen kansanedustaja on lupautunut tilaisuuden suojeliaksi.
Avustaja vaihtuu.
Anonyymi
101503
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Toiset tosiaan tekee töitä eikä roiku täällä netissä kadehtimassa. Toisaalta mukava huomata kuinka surkeaa teillä luusereilla on :) Täytä sä vaan niitä kelalappuja ja jatka samaan malliin.
Heinonen on kyllä kokoomuksen ryhmän suurin pelle esiintymisissään.
En ainakaan katehdi, vaan päinvastoin säälin tätä "Lopen lapsitähteä".
Vielä enemmän säälin avustajaparkaa.
Hahhah. Toiset vaan saa aikaiseksi elämässään enemmän ja teille toisille se on myrkkyä. Kannattais varmaan itsekin tehdä asioiden eteen jotain, niin ei korpeaisi noin pahasti muiden menestyminen. Ei muuta kuin pökköä pessän ja pelti kiinni. Alkaa hetken päästä helpottamaan.
Mitä se kokoomuksen takavuosien puoluejohtaja Suominen sanoikaan.Heinonen on hyvä pystykorva puolueelle,haukkuu kaikkea mikä liikkuu.Mutta on niin saatanan tyhmä ettei hänestä tehdä ikinä ministeriä.Ja niin näkyy käyneen.Ainoa mikä on hyvää,on se ettei kaveri ole päässyt luokan eteen hörheltämään.Ovat lapset säästyneet paljolta.
Heinonen varsinainen kokoomuslainen Iiro Viinasen opetuslapsi.
Eipä tätä hemmoa muut katehdi kuin puolustelijansa.
Tyhjät tynnyrit kolisee eniten pätee Heinosenkin kohdalla.
Aikaansaannosten lista on lyhyt.
Vaihtoon seuraavissa vaaleissa.
Paljon noita "tyhjiä tynnyreitä" näyttäisi alueella olevan.Vai mistä tyhjäntoimittaja on edustajan paikkaan tarvittavat äänet saanut.
Median kautta hankkinut julkisuutta (eduskunnan pellenä) ym
Asia osaaminen puuttu kokonaan.
Oli Timppa yrittänyt ottaa koronatestiä kotona.Joutui kuitenkin soittamaan omahoitajalle ja kysymään kun ei ollut varma kumpaan korvaan tikku kannattaa työntää.
No kun Timuli ottaa riittävän pitkän tikun niin näytteen voi ottaa samalta puolelta molemmista korvista.