Kaikki väärin Suomessa

Anonyymi

Lue IL eli Iltalehdestä!

Päivi Räsänen tuomiolla, Isis-naiset vapaina – mitä ihmettä!
Suomella ei ole ollut käytännössä minkäänlaista intoa nujertaa jihadistista ideologiaa.
Samaan aikaan tavallisia ihmisiä jahdataan ja vihapuhelakeja halutaan entisestään kiristää, kirjoittaa Sanna Ukkola.

3

1043

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Kyllä Rakas kirjoittaja !!

      Paljon pielessä ja kohta näköjään on tulossa tuomio kun miekka upotetaan kahva myöten Suomen niinkuin Jumala on puhunnut vuosia sitten .
      Putinin pansarivaunut ja ydinpommit ovat jo viritettyja. Järkyttävä sanoisin ettei Suomi tekee Parannusta !!

      Hirveetä järkyttävä kun ei saa tappaa oma lastansa !!
      Anonyymi
      28.01.2022 06:55

      Ennenaika heitettiin lapsia molokille.. Tuo epäjumala. ( Moolok oli foinikialalaisten ja kanaanilaisten jumala, joka yleensä kuvataan suuri kita ammollaan. Moolokin temppeleissä oli suuri Moolokin patsas, jonka kidassa paloi uhrituli. Uhrit heitettiin elävänä tähän Moolokin kitaan. Moolokille uhrattiin myös pieniä lapsia, jotka heitettiin elävänä Moolokin kidassa palavaan tuleen. Tätä tapaa Israelissa paheksuttiin jyrkästi (Jer. 7:31).

      Kuvaannollisesti Moolokin kita tarkoittaa paikkaa tai asiaa, joka "nielee" rajattomasti resursseja, aivan kuin foinialaisten Moolok-jumala, johon heitettiin uhreja päivästä toiseen. .)

      >>>>> Nykyään revitään viattomat lapset kappaleeksi,, kunhan vaan saa ne tapettu nuo viattomat lapsset äidin kohdusta. Järkyttäviä murhanaisia. Oikeita sarjamurhaajia !!!!!!!!!!!!

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/7b7d2e4a-afdb-42a3-b318-743fe009a1a0

    • Anonyymi

      Uskonnosta puheen ollen, niin islam on lakiuskonto. Jotkut muslimit eivät välttämättä edes haluta integroitua länsimaiseen yhteiskuntaan ja elää länsimaista elämäntapaa, kulttuuria ja lakeja kunnioittaen ja noudattaen, vaan haluavat noudattaa islamin lakia.

      Koraanin säännöt ovat takuulla muslimin mielestä tärkeämpiä kuin maalliset lait. Islam hallitsee ihan käytännössä elämää, eikä sitä ole erotettu valtiosta, kuten kristinuskon kohdalla on tehty. Kun muslimit jättävät länsimaisen yhteiskunnan ja sen lait huomiotta, niin sen rinnalla oleva islamilainen sharia-yhteiskunta vahvistuu.

      Tällainen on erittäin väärin. Yksikään uskonto ei saa olla yhteiskunnan lakien yläpuolella. Lisäksi maassa pitää elää maan tavoin ja yhteiskuntamuodon mukaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      238
      1538
    2. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      303
      1162
    3. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      71
      835
    4. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      48
      733
    5. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      120
      653
    6. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      39
      622
    7. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      27
      605
    8. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      48
      556
    9. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      49
      555
    10. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      94
      525
    11. 45
      517
    12. 32
      501
    13. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      495
    14. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      33
      477
    15. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      78
      463
    16. Onko kahvila Retro samalla pub???

      Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm
      Kuhmo
      8
      427
    17. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      77
      422
    18. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      7
      412
    19. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      19
      407
    20. Iivari esittää poliisin tutkintaa

      Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj
      Kemijärvi
      21
      401
    Aihe