Päänahan alueen hoitoon tuntuu tepsivän ainakin alkuun.
Hurja hinta 2 pulloa ja avattu säilyy 6 kk ohjeen mukaan.
Säilyykö pidempään ja onko muita yhtä hyviä edullisempia?
Tuntuu aika rajulta tuo hinta ja ei kai patentti yms ole rajattu vaan on muita?
En tajunnut kysyä lääkäriltä.
Daivobet lääke
3
523
Vastaukset
- Anonyymi
Kallis vedätys oli, ei auta sen paremmin kuin halpa lääke.
Myös kamala käyttää vrt vaikka Locoid.
Älä osta.- Anonyymi
Minulla Daivobet on ainoa lääke joka tehoaa. Locoid sai ihon punoittamaan voimakkaasti. Ei kannata yleistää omaa kokemusta kaikille. Daivobet liuoksesta ei käsittääkseni ole halvempaa korvaavaa. Daivobet rasvasta (tuubi) on. Jos on olemassa korvaava valmiste niin apteekin pitää sitä tarjota joten ei haittaa vaikket sitä itse kysynyt.
- Anonyymi
Onko jo halvempi lääke vai onko tämä taas patentti riistoa ”markkina” taloudessa?
Kela korvaa ?
Miksi korvaisi ahneiden yhtiöiden voitot?
Missä päättäjät ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564208Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501881- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181778KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti671642Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551075