Rautalangan vääntö, selitän, miksi

Anonyymi

Julkinen nöyryytys Ketuttaa-palstalla tapahtui sen takia, koska tämä henkilö jatkuvasti valehtelee koko ajan. Ensinnäkin, mitä hän väittää, on täysin asiatonta. Toiseksi, hän manipuloi ihmisten mieltä. Tämä on merkki siitä, että hän ajattelee itseään. Jos joku sanoo, että kyseessä on "ollaan vain työkavereita", vaikka hän vikittelee erään naisen kanssa, se mies tuhoaa jonkun avioliiton/perheen ja se on hänen vikansa, ei naisen! Tyypin pitäisi hävetä!

Tuon miehen elämästä on jo ennestään säälittävää, jos hän ei mitään muuta tee kuin katsoa napaansa, varsinkin kun hänen ei pitäisi siirtää pahaan oloaan uhreille! Miten itsekeskeinen lapsellinen hän on!

3

1397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Let ihan oikeassa, tuon pitäis saada hoitootohon toisten jatkuvaan satuttamiseen tai poistaa kokonaan näiltä palstoilta!

      • Anonyymi

        Virosta kotoisin oleva mies/nainen. Luulee olevansa muutenkin jokapaikan isäntä! Täällä vieraassa maassa! Kotio vaan takaosin!


    • Anonyymi

      Parisuhteessa olevat ovat vastuussa uskollisuudestaan. Jos vaimon pimppa kostuu ja haarat aukee kun työpaikan pelimies kehuu vähän silmiä ja hymyä, niin vaimo on syyllinen. Hän on uskoton, koska on heikkona kehuihin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      100
      1829
    2. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      1797
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1655
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1401
    5. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      32
      1328
    6. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      314
      1233
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      58
      1175
    8. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      130
      1082
    9. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      271
      1031
    10. Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta

      Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa
      Hindulaisuus
      446
      923
    Aihe