Muistaako kukaan tätä lastenohjelmaa?

Anonyymi

Oon yrittäny kovasti ettiä tätä lastenohjelmaa netistä, tuloksetta. Muistaisko kukaan näiden kuvausten perusteella?

Ohjelma on ehkä 2010-luvun lastenohjelma, mutta meillä se oli DvD:nä, eli ei muistaakseni tullu esim. Pikku Kakkosesta. Tässä ohjelmassa oli kolme eläinkaverusta, vähän pehmolelun mallisia. Yks oli keltainen/ruskea poikanalle, yks vaaleenpunanen tyttö jonka lajia en muista ja yks sininen poika, oiskohan ollu lehmä tms.

Nää asu kolmistaan yhteisessä talossa. Yhessä jaksossa yks näistä muuttu näkymättömäks, yhessä jaksossa ne kylvi siemeniä kasvimaalle ja yks yritti kylvää karkkia, ja jossain jaksossa ne lens sateenvarjoilla :DD Aika sekavaa kyllä, mut joo

Piirtotyyli oli ihana, mun mielestä 3D!

Kiitos jos joku tietää XD

2

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Väärä palsta.

    • Anonyymi

      Netistä kannattaisi haeskella sitä DVD:tä ja muuttaa hakua jos jotain muistuu mieleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      92
      4005
    2. 56
      3311
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      160
      3022
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      65
      2973
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      77
      2474
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2296
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1984
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1961
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      170
      1952
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      93
      1348
    Aihe