Ruokakalut meni. Tekarit putosivat sadevesikaivoon kun ongin sieltä avaimia. Siellä ovat, en pääse kotiin, eikä talopalvelun päivystäjä ymmärrä hampaatonta selitystäni puhelimessa. Taidan heittää puhelimenkin kaivoon. Tällaista se on elämä Kankkulassa.
Meni ruokakalut,,,
Anonyymi
1263
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Koitahan nyt keksiä parempi satu
Kaikki ajallaan, Mauno. Kaikki ajallaan.
Osui ja upposi skitson hermoon kjäh kjäh 🤣 😂
Yksilahkeinen hönö se jaksaa. Mee töihin duunari.
Jo on miehellä taakkaa
Ei siinä vielä kaikki. Kun päästiin huoltomiehen kanssa sisään, niin löydettiin eukko vaatehuoneesta hirttäytyneenä. Oli ennen lähtöään vielä laittanut kissan uuniin ja lämmöt sataan. Kissasta olikin kiistaa ollut. Hitot, just nyt kun kapakkaankin taas pääsee. Kyllä se koettelee.
Kyllä serkun kanssa voi olla naimisissa. Minäkin olen.
Vain unelmissas onneton
Joku saatanan rupipersesanavahti poistelee ihan oudosti asiaviestejä. Tapa ittes perkele.
KESKUSTAN JOKA KANSAN OLOHUONEESSA meneekin rumat kääkät vallloittaneet ennen viihtyisän ruoka ja kahvipaikan-asiasta ilmoitettu useitakin taho ,mutta tuloksetta,vuodesta toiseen se paksajauhaja jengi maleksii ja kyttää ,jotain vajakkeja ulkonäöstä päätellen.
Niinhän sinä onneton teet
Olipa surkea kirjoitus sekä asian, että kirjoitustaidon suhteen. Varmaan joku vuohipaimen.