Tyttökaverini ilmoitti että on raskaana, vaikka me käytetään aina kortsua enkä ole havainnut kortsun rikkoutuneen koskaan.
Tyttökaveri haluaa että muutetaan yhteen nyt, hän on työtön tällä hetkellä joten siitä tulisi mun elätettävä sillon, eli ei mitään järkeä muuttaa yhteen tässä vaiheessa. Tästä alkoi riita, jolloin suutuspäissäni sanoin etten aio tunnustaa isyyttä ilman isyystestiä.
Tyttökaveri alkoi kiukuttelemaan tämän takia vielä lisää, mutta saatiin kuitenkin riidat sovittua vihdoinkin.
Silti isyystestiä en saisi vaatia jostain syystä, alkoi omat hälytyskellot vähän soimaan tässä vaiheessa.
Tottakai isyystesti tehdään ennen kuin myönnän isyyden, mitä haittaa siitä kellekään on? Sen voi ihan raskauden aikana ottaa ilman mitään riskiä.
Onko mitään muuta syytä tolle, että tyttökaveri ei salli isyystestiä, kuin se ettei lapsi oikeesti edes ole mun tai siitä on ainakin vahva epäilys?
Jos se aikoo jotain elareita yms vaatia, niin isyystestiä silloinkin pitää tehdä.
Isyystesti/lapsen tunnustaminen
Anonyymi
2
140
Vastaukset
- Anonyymi
Onko isyystestin teko jotenkin häpeällistä naiselle, ihan kuin ei tietäisi kuka isä on kun ollut puolen kaupungin kanssa?
- Anonyymi
Pettänyt ja nyt pelkää ettei lapsi ole sinun.
Ei kannata tunnustaa isyyttä ilman testejä, toisten lapsia ei tarvitse elättää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283436- 973206
- 763024
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim792991"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532901Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862678- 352490
- 572351
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432225- 881992