Elämääni toivoa, opetit sen mulle. Kiitos
Kiitos, että annoit
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kannattaisi laittaa suoraan sille henkilölle. Jokaisesta olisi varmaan ihanaa saada tällainen viesti.
Samaa mieltä. Kiitosta ja hyvää palautetta ei kai tule kenellekään liikaa. Jos tulisikin, siitä ylenmäärästä tuskin on vahinkoa mitään.
Elämässä on yleensä aina enemmän positiivista kuin negatiivista jos sen asenteen ottaa. Loppuelämänsä voi käyttää takertumalla negatiivisiin asioihin, mutta lopputuloksen tietää. Sen ilmiön nimi on itsesabotaasi silloinkin kun jää kiinni muiden paskamaisuuteen.
Kenelle mahdat saarnata? Ihan turhaa
No vaikka itselleni. Anna minulle voimaa hyväksyä muiden pahansuopuus ilman, että se täyttää kaikki ajatukseni ja aina on kuppi puolityhjä kun se voisi olla puolitäynnä. Anteeksi jos triggeröi, niin minuakin vastaava teksti joskus. Ei se ole sama asia kuin, että kääntää protestanttisesti toisen posken. Empaattinen ihminen voi olla hyvin rapsakka siinä vaiheessa kun on aika nakata paska takaisin lähettäjän tuulettimeen.
Mäkin sain kokea jotain tällaista. Kohta vain tiemme eroavat. 😒 Melko varmasti.
Eihän sitä voi estää mikään
Miksi ne eroavat? 🧐
Ole hyvä. Tarkoitus ei ole jeesustella, vaan oikeasti auttaa. Sillä voi tehdä mitä haluaa.
Valitettavasti en voi sanoa "kiitos samoin"...
Evankelisluterilaisuuden lisäksi puuttuukin vain valittajauskovaiset.
Onneksi sinä valitat niidenkin puolesta.