Tipaton tammikuu päättyi ja nyt alkoi humalaton helmikuu.
Helmikuu humalaton.
8
80
Vastaukset
- Anonyymi
Ja sen jälkeen alkaa maltaaton maaliskuu. Sitten huhtikuukin on humalaton. Ja toukokuukin tipaton. Tätä voitaisiin jatkaa hamaan loppuun saakka, mikäli joka kuukaudelle keksitään rimmaava sanamuoto. Ja mitä se haittaa, jos monelle kuukaudelle keksitään sama rimmaava sana. Kunhan rimmaa ja on muutenkin sopiva.
- Anonyymi
Kaikki kelpaa, jos ja kun on alkoholin liikakäyttöä. On hyvä keksiä vaikka kyseenomaisia juttuja, että pysyy raittiina. Itse en onneksi mitään stoppareita tarvitse, otan jos sille päälle sattuu. Tänä vuonna kerran otin alkoholia, siinä meni pari pulloa viiniä ja parit konjakit. Seuraava kerta tulee, kun sille päälle satun. On todella harmillista, kun alkoholin käyttöä pitää rajata, tai lopettaa kokonaan. Tai no ei harmillista, mutta silloin ei itse hallitse tilannetta ja se ei ole ainakaan itselle mukava asia. Kun katselen ns. julkkiksia, jotka ovat liikakäytön vuoksi joutuneet lopettamaan kokonaan alkoholin, usein ei oikein enää näe edes hymyä huulilla. Nykynuoriso ei enää juuri alkoholia käytä, heillä on muut addiktiot,
- Anonyymi
Moro spurgut miten menee?Täällä 13.päivä.
- Anonyymi
Onneksi ei sentään perjantai!
- Anonyymi
No niin, ratkesin eilen juomaan viiniä. Saunaa siinä lämmittelin ja siinä eteisessä oli muutama olut. Otin yhden ja otin toisen, saunoin, maistui hyvältä. Noo saunan jälkeen avoin Black Tower viinipullon, kuuntelin musiikkia, tein jonnin joutavia asioita. Tuli ihan hyvä fiilis, siinä se ilta sitten menikin tissutellessa. Oli muuten ihan rentouttavaa pitkästä aikaa nauttia hyvästä viinistä. Suosittelen.
- Anonyymi
Moro se oli sitten siinä 28 päivää.
- Anonyymi
Black Tower valkoviini on nyt menossa. Ihana sunnuntai, ulkoiltiin, kahviteltiin auringossa hyvien leipien kera. Vähän ulkotakan loimusta nautiskelua, jutustelua ja valkoviinin nautiskelua. Toinen lasi menossa, ei enempää tänään. Elämä on tosi lyhyt. Lopettakaa nuo hömpötykset, voit kuolla tänään/huomenna, mitä teidän tipattomat siihen auttaa ei mitään. Toki voitte jatkaa puolestani vaikka loppuun saakka. Joku laihduttaa, joku ei juo alkoholia, siis ihan turhaa, kaikkia sopivasti, hyvää tulee.
- Anonyymi
No tässä meni yli kuukausi flunssassa joulusta saakka niin ei ole ehtinyt alkoholia juomaan. En ole miettinyt edes että pitäisikö juoda eli 2 kuukautta on tipatonta jo takana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077736
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1095971- 835167
- 1394536
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113220- 552967
- 582928
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102444- 612437
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562056