Onko tämä seuraava askel luonnonsuojelussa?

Anonyymi

Kaikki ihmiset saastuttavat luontoa vaikka jotkut eivät sitä myönnäkään. Jo hengittäminen saastuttaa, puhumattakaan jos syö mitään tai liikkuu. Näille suurta Ilmastoahdistusta poteville raukoille pitäisi antaa seuraavana askeleena helppo tapa poistua saastuttamasta luontoa. Avaan nyt tästä virallisesti keskustelun ihmetellen miksi näinkin luonnollisesta asiasta ei ole aikasemmin keskusteltu.

3

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen samaa mieltä. Ihmisille joille luonnonsuojelu on tärkeä asia tulisi antaa laillinen keino lopettaa oma saastuttaminen lopullisesti.

    • Anonyymi

      Kyse ei ole itse saastuttamisesta, vaan siitä kuka ja mitä puoluetta edustava saastuttaa.
      Nyt suurimmaksi saastuttaja syntipukeiksi on saatu syyllistettyä oikeistoa edustavat konservatiivit.
      Silti vasemmanlaidan porukka ei suostu näkemään ongelmana ja lopettamaan esimerkiksi lentomatkailua, meikkien käyttöä, kiinan elektroniikan käyttöä, halpavaatteita, tuonti kasviksia, lemmikkieläimiä joiden ruokateollisuus on iso ongelma, tupakkatuotteiden käyttöä yms yms.
      Puhutaan että talkoissa pitää olla kaikkien, mutta näistä ns "talkoista" on tehty vain oikean laidan syyllistämistä ja ilmastokysymyksen poliittisen eriarvoisuuden tietoista levittämistä sekä anekauppaa.
      Eipä yksikään vihreä suostu elämään kuin Linkola aikoinaan (iso hatunnosto ja kunnioitus hänelle), vaan opettavat kuinka muiden tulisi elää.

    • Anonyymi

      ihmisiä on vain 8000 miljoonaa , kuka saatana niitä ruokkii, että noin lisääntyvät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      4343
    2. Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut

      Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja
      Ikävä
      81
      1544
    3. Autolla puuhun

      Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn
      Oulainen
      36
      1449
    4. GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?

      GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys
      Voice of Finland
      53
      1439
    5. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      83
      1342
    6. Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!

      Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!
      Pudasjärvi
      37
      1328
    7. Mikä teki vaikutuksen

      että ihastuit kaivattuusi? 🔥
      Ikävä
      67
      1278
    8. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      68
      1111
    9. Luuletko, että löydämme vielä

      Yhteyden takaisin? Miehelle ....
      Ikävä
      59
      1046
    10. Tunnustan

      Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle
      Ikävä
      39
      982
    Aihe