Haikarinkadun vuokra rivitalot

Vaikuttaa ihan asiallista porukkaa siellä asuvan. Kävelin siitä eilen ohi ja todella siistiltä alueelta näyttää.
11147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niihin asuntoihin laitetaan ihan oikeita ihmisiä eikä mitään kakkostyypin kansalaisia niin tietty silloin alue pysyy hyvänä.

Äänestä
  • Kakkostyypin kansalaisia laitetaan Karvetin kerrostaloihin.

    Äänestä

Ovatko nää rivarit niitä Vason taloja. Jos ovat niin mun kaveri asuu siellä ja viihtyy siellä tosi hyvin.

Äänestä
  • Naantalin kaupungin vuokrataloja ne ovat, mutta poikkeus on vain siinä että katsovat tarkasti ketä asumaan sinne laittavat. Jos on huume tai alkoholiongelma niin ei mitään asia asumaan ole.

    Äänestä

Karvetissa niitä vuokrataloja tosiaan piisaa ja lähes kaikki ovat huonossa maineessa.

Äänestä

Mikään ei ole miltä näyttää.

Äänestä

Jos tarkoitat niitä rivitaloja mitkä ovat Haikarinkadun ja Orkonkadun päässä niin ovat todella rauhallisia asua eikä mistään tunne että asuisi vuokratalossa. Olen asunut niissä taloissa alusta-alkaen.

Äänestä
  • Kommuuni asuminen on Naantalissa hyvinkin suosittua vuokrataloissa. Osaketaloissa harva taas suosii kommuuni asumista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kommuuni asuminen on Naantalissa hyvinkin suosittua vuokrataloissa. Osaketaloissa harva taas suosii kommuuni asumista.

    Mikä ihmeen kommuuni siellä muka on. Onko kapitalismi sekottanut pään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä ihmeen kommuuni siellä muka on. Onko kapitalismi sekottanut pään.

    Karvetinkadulla asuu pariskunta jonka pää on mennyt sekaisin todella pahasti. Sepittävät naapureiden asioita täysin tuntemattomille ihmisille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Karvetinkadulla asuu pariskunta jonka pää on mennyt sekaisin todella pahasti. Sepittävät naapureiden asioita täysin tuntemattomille ihmisille.

    Ei niiden juttuja kannata ottaa todesta. Ovat vain kateellisia ja keksivät omasta päästä juorut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaikuttaa ihan asiallista porukkaa siellä asuvan. Kävelin siitä eilen ohi ja todella siistiltä alueelta näyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu