Mitä tuosta eilisestä voisi sanoa? Sanat eivät riitä. Julmaksi on maailma mennyt. 
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000008580927.html
Kuka tietää onko kyseisiä tappajia/tappajaa saatu jo kiinni vai mikä tilanne oikein 
on? Poliisi saisi kyllä asiasta tiedottaa, niinhän se teki Kankaanpää Case -tapauksessakin, vaikka siinä ei edes kukaan kuollut. Järkyttävää jättää ihminen heitteille kuolemaan ja ensin tappaa.
Miksi Nakkilassa nyt sattuu ja tapahtuu ikäviä?
50
9720
Vastaukset
- AnonyymiÄlkää ny perkele kansalaisia tappako,on muut,päättäjät, jotka ovat vihollisia. 
- AnonyymiSen verran voisi joku kunnan auraaja tehdä ,että lykkäis pyörätieltä veret pois ja vähän lunta penkkaan... varikset nyppi aamulla jäätynyttä verta ja lapset kulkee vierestä kouluun. 
- AnonyymiPoliisi kommentoi sitten kun kommentoi. Tiedottaa kun on tiedotettavaa. Kokemäjeltä otettu eilen joku todennäköisesti asiaan liittyvä henkilö kiinni, viety Porin Poliisivankilaan varmaankin. 
 https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008582605.html
- AnonyymiToisen exä, toisen sisko?? - AnonyymiJoku lukenut liikaa minfoa😁 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Joku lukenut liikaa minfoa😁 Ja joku liikaa suomi24 
- AnonyymiOk, jos on nuori mies niin asumisella ym ei tarvi maksaa? 
 
- AnonyymiNämä, kun luin ja tuon toka viimeisen ja jos aloittaja tosi noin , mitä epäilen vaan humor' . Siis viinasta sekoili sekoilee ne joilla on jo aivoissa joku synopsis välittäjä ehkä raskausaikana jo lyttääntynyt. Harvoja oli sekoojat Alkosta. Nyt jos näyttäis olevan noita synapsilyttyjä syntymästä tai varhaislapsuudesta suureneva osa ja mömmöö kaikkii kemiaa sisään . Olis keskittynyt koulussa kemiaan vois nyt opettaa omakaltaisille mitä aivoille paikat tekee ja aivoton itselle ja muille. T: M . ex alkoholisti nuorena Kristus Jeesus aina ollut, kauttaan kaikki luotu ( John: Evankliumin alkusanat) Oli, On ,Tulee Herrana ehkä piankin ja Avun sain, saan . Kiitän. - AnonyymiKyllä Jeesus auttaja hädässä. 
 
- AnonyymiOlikohan tässä ihan tarkoitus tappaa? Vai oliko tarkoitus mukiloida vain? Sitkeästi oli eteenpäin pyrkinyt, verta vuotavana. - AnonyymiEi tartte auttaa. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei tartte auttaa. Satakunta on noita helvetin mömmöpäitä väärällään. Ne tunnistaa helposti. Harmi kun niitä on töissä paljon sellaisilla aloilla missä ovat vaaraksi toisille. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Satakunta on noita helvetin mömmöpäitä väärällään. Ne tunnistaa helposti. Harmi kun niitä on töissä paljon sellaisilla aloilla missä ovat vaaraksi toisille. Millä alalla työskentelet? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Millä alalla työskentelet? Mitä ajattelit sillä tiedolla tekeväsi? Turha on meiltä sinunlaistesi töitä hakea. 
 
- AnonyymiEttei nimestä aiheutuisi komplekseja ja mielen patoutumisia... Lenkkilä tai metrimakkarala nostaisi itsetuntoa ja hymyn huulille köyhillekin. - AnonyymiKuuleppa, tappaja ei suinkaan ole nakkilalainen. Joten, turhaan Nakkilaa syyllistät. 
 
- AnonyymiMoi ajoin kännissä eilen autoa ja ajoin oman tallin seinään. 
 pitäs sähkäri löytää onko suosittelioita kelle vois laittaa viestiä.
- AnonyymiSiis onks se murhattu nyt mies vai nainen? Kenelläkää parempaa tietoo? - AnonyymiNo nyt onkin jännää! Siis kaksi tapettu jos oikein tulkitsen kirjoitustasi? 
 
- AnonyymiEi se oo kumpikaan kait tai sit niitä molempia 
- AnonyymiKerranki joku täällä ei vääristele kaikkee 😂 
- AnonyymiTuskin on ollu tarkotus tappaa jos ei kerta oo tappanu :D kyl se sit kuolleena olis autosta heivattu eikä jätetty elossa käppäilemää noin näkyvään paikkaan jos ois ollu tarjotus tappaa eikä ainakaa noin näkyvään paikkaan hengissä pudotettu. Ajateltu että on näkyvä paikka jotta löytää apua pääsee sairaalaan tms mut onki käyny köpelösti eikä ollukkaa nii hyväs kondikses ku luultu että ois päässy esim pikatielle jossa joku olis auttanut. 
- AnonyymiHep Hep äläs äläs nyt kerro pehmeitä. Jos on puukotettu ja veret vuotaa täysillä, niin totta kai tappaja tajuaa, että apua ei voi saada eikä kello 01.00. aikaan yöllä apua ihan taida löytyä. Kyllä tuossa tapauksessa pikatie on ollut varmasti ihan liian kaukana, jos toinen on jo käytännössä ollut puolikuollut. Veret kuulemma vuotaneet ja muutaman askeleen ottanut - ja sitten kuollut. Niinhän siinä kamerassa kai oli. 
- AnonyymiEi silti heittäis sitä keskelle risteysaluetta jos ois halunnu tappaa... Kukaa ny nii tyhmä oo et tietentahtoen ensi haluis tappaa jonku ja sit menee kotiinsa venaa poliisien piiritystä :D - AnonyymiKyllä tyhmät kuules vaan on tyhmiä. Sinäkään et tositilanteessa oikeastaan varmaan osaisi kuin ryssiä kaiken mahdollisen? Mitä ajattelet analyysistäni? 
 
- AnonyymiKai se ny se johonki pöpelikköö enne tota risteystä ois viskannu ennemmi 🤣 
- AnonyymiKysees kuitenki ihmine joka piilotellu poliiseja ennenki useampia kuukausia nii tuskimpa sentää. 
- AnonyymiVanhan esson risteyksessä ei kyl oo puita eikä puskia likimainkaa 
- AnonyymiPuskia ja koivuja riittää, eihän se välttämättä ihan risteyksessä ollut 
- AnonyymiPorista tuleva ramppi melkei vieressä 
- AnonyymiNo veret ei ainakaa kovin kaukana risteyksestä ole 
- AnonyymiPyörätiellä ollu ni millo pyörätiellä o kasvanu koivuja 
- AnonyymiPyörätien vieressä kyllä ja ei puukotetulla tai ampumahaavan saaneella henkilöllä juurikaan ole voimia keskellä yötä lähteä apua pikatieltä hakemaan 
- AnonyymiTotta mut ois luullu et esim palokunta ois nähny tän ku seki siinä vieressä tai kuka tahansa ku laaja näkyvyys jokapuolelle jopa pimeellä ku on katuvalot 
- AnonyymiNakkilassa on Vapaapalokunta, ei siellä oo koko ajan joku päivystämässä ympäri vuorokauden 
- AnonyymiKommenttiketjun osuvin ja paikkaansapitävin kommentti 😅 
Ketjusta on poistettu 29 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424945
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183666
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693453
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012808
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862690
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302640
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161733
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161576
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2011458
- 1521321