Aamun lehden avattuani, heitin täyden kahvikupin seinään. Eikö kaupunkilaisilla ole mitään mahdollisuutta päästä eroon tästä totaalisen moraalittomasta, riitaisasta, lahjusten ottamista puoltavasta, synkkä naamaisesta Kiemungista. Kun tyyppi häipyi valtuustosta, luulin että siitä päästäisiin vihdoin eroon, mutta siellä se kekkulin kuva taas lehden sivuilla keikkuu. Ja millä ihmeen mandaatailla vaaleihin osallistumaton tyyppi yleensäkään käy nyt puolueiden välisiä neuvotteluita?
Voihan kiemunki
Anonyymi
31560
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Kiemunki on sd piirin puheenjohtaja ja siinä mandaatti. Sinä et ole mitään
Olen ylpeänä ei mitään kiemungin rinnalla
Se on kohtalosi mutta en voi kun nauraa.
esimerkiksi valehteleminen tai lyöminen olisi yleisesti väärin, persoonallisuudeltaan häiriintynyt selittää asian itselleen niin, että hänellä oli tilanteessa oikeus tehdä niin. Jostain syystä hänen kohdallaan tässä ns. poikkeuksellisessa tilanteessa asia oli hyväksyttävää. Syvästi persoonallisuudeltaan häiriintynyt kykenee kuitenkin olemaan rauhassa tekojensa kanssa.
Psykopaatit ja sosiopaatit muistuttavat toisiaan, ja nämä sairaudet jakavat monia samoja käyttäytymispiirteitä, jotka osaltaan johtavat sekaannusta häiriöiden välillä (Bonn, 2014). Kummatkin kuuluvat epäsosiaalisten persoonallisuushäiriöiden ryhmään ja ovat läheistä sukua toisilleen. Psykiatrisen tautiluokituksen (American Psychiatric Association DSM-5), mukaan sekä sosiopatia että psykopatia löytyvät otsikolla epäsosiaalinen persoonallisuus häiriö (ASPD= antisocial Personality Disorders).
Keskeisimmät ominaisuudet, jotka sosiopaatit ja psykopaatit jakavat ovat:
– piittaamattomuus lakea ja sosiaalisia tapoja kohtaan
– välinpitämättömyys toisten oikeuksia kohtaan
– Kummallekkaan toisten ihmisten turvallisuus ei usein merkitse mitään
– ei tunne katumusta tai syyllisyyttä
– suuntaus väkivaltaiseen käyttäytymiseen
Muistaakseni kehuskeli aspergeristaan?
mutta hyvin pudotti täysin yllättäen jabilla kanssamatkustajan Vanajaveden sisävesiristeilyllä
Väkivaltainen hyökännyt Persu putosi todellakin heti Iisakin toimesta. Kuvitteli Persu pärjäävänsä mutta huonosti kävi. Väkivalta on Persujen ongelma
Persut käyttää myös vasaraa
Syy aina aina toisaalla, jos kiemungilta asiaa kysytään
No onhan sitä kohdeltukin aika epäreilusti. Heitettiin SCC casessakin bussin alle elikkä jätettiin yksin vastaamaan.
Palauttiko raatihuoneen avaimiakaan??
Ne otti pois Garyltä poliisi kuulusteluissa
Ymmärrän että ette pidä soraäänistä, mutta aina ei voi kaikesta pitää.
Perttu piti avainnipun??
Demarille ihan normaalia uhkaava ja asiaton käytös. Auttaa uralla eteenpäin. Uraa!
Tarkoitan tietysti normaalia Persujen uhkailua ja huonoa käytöstä. Uraa !
Perzikkien väkivallasta ja tuomioista tulee muistuttaa.
Koulukiusaamisesta ja perheväkivallasta vaiettava.
Osaa persut nämäkin lajit aivan naapurissa.
Perttu on osaaja.
Mitkä persut? Niillä on ihailun kohteena nykyään VKK ja uusi läskihitleri. Anolle ja Timolle mahtuu sama lippalakki.
Tarkoitatko että omaan päähäsi se ei mahdu?
Menkää tsiikaamaan kun rekkaralli pysähtyy Hämeenlinnaan. Harvoin osuukin kansanpläjäys Joukossa tyhmyys tiivistyy niin kohilleen kuin siellä.
Kiemunki on Tervakoskelainen, joka on tullut terrorisoimaan Hämeenlinnaa...
Toveri Finkmanin rekrylöydös...
Sekö löysi Gäry The Persin? Suuri onnettomuus.
Ei taida sinustakaan suurta hyötyä olla.
Kehuskeli tehneensä varsinaisen löydöksen, mikä tavallaan tulikin todeksi. Varmistaa osaltaan myös vanhan oletuksen työvoimaviraston toiminnan tasosta.
Poliisi ja tuomioistuinlaitos ainaki löysi Gäry The Persin.
Sitähän olet täällä huudellut, mene nyt sinne poliisilaitokselle, esittele itsesi ja pyydä jos pääsisit tutustumaan matkaselliin.