Joskus ehkä kerroit

Anonyymi

että olit äärimmäisen surullinen kun se mistä olit haaveillut ei toteutunutkaan. Nyt sinusta tuntuu että se on todella ollut se mitä kaipasit. Mieliala on parempi ja olet tyytyväinen arkeesi. Huomasit sen että näet kaikki vastakkaisen sukupuolen edustajat ystävinä, eli sinä voisit elää arkea yhdessä ja halata, mutta minkäänlaista muuta läheisyyttä sinulta ei tunnu puuttuvan. Se tunne on sama kuin silloin, kun olisit voinut jatkaa kauan kestäneessä parisuhteessa. Sellainen yhteisöllisyys ja yhteisen arjen jakaminen on se mitä haluat.

5

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seksiä haluaisin. Mutta vietteleminen ei kiinnosta.

      • Anonyymi

        Tarkoitan, että jos molemmat haluaa, niin miksi pitää jotain teerenpelejä olla pakosta.


      • Anonyymi

        Minulla ei enää tunnu olevan tarvetta seksille. Kaipasin pysyvyyttä työhön liittyen. Työ on minulle tärkeää ja juuri niiden pienten kanssa.


    • Haliminen ja ystävyys on vallan riittävää suhteessa vastakkaisen sukuelimen omaavan kanssa. Muu ei ole välttämätöntä minullekkaan, vaikkei nyt aivan vastenmielistäkään tietyn ihmisen kanssa.

      Mutta vain yhden tietyn.

    • Anonyymi

      Helvettiäkö puhut mun puolesta,
      MITÄ MÄ HALUAN

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      61
      1972
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1454
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      885
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe