Voi sinua varattu kolmi-nelikymppinen mies. Näin sinut toisen naisen kanssa ja nyt mietin, tulisiko vaimollesi kertoa vai ei. Kavereita ollaan ja tuttuja, mutta ei mitään sydänystäviä.. Tuntuu niin pahalta vaimosi puolesta, kun kaksi ihanaa lasta ja vaikutatte niin rakastuneilta. Vaimosi tehnyt niin paljon vuoksesi.. Ehkä te ette ole sitten näyttäneet aitoa puoltanne, kun tieltäsi hairahdit. Vaimosikin vielä niin nätti ja nuori, mutta ei kai sitten muuten riittänyt. Jos sinut vielä näen toisen kanssa, niin lupaan kertoa vaimollesi sinun puolestasi.
Varattu lähes kolmi-nelikymppinen
Anonyymi
131179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kerro pois
On huolet.hanki elämä ja kyylää vähemmän.
Älä jää odottamaan vaan toimi pian, joten kerro sille vaimolle mahdollisimman nopeasti millanen luuseri sen mies on.
Mitä se teille kuylät kuuluu mitä joku tekee.kyylätkää itseänne kyylät ja juoruämmät.eikö teillä ole omaa elämää.ei ole.
Seuraa vaan oman ukkos menoja .
Eiköhän se ole vain näitä tavallisia salasuhteita, eli aika harmiton. Aikansa sutinaa ja ja palaa sitte vaimonsa luo. Kannatan kokeilemaan niin ei tarvii olla niin kireä pikkuasioiden suhteen :D
vaimon kanssa ongelmia lasten tekemisessä niin käyn vähän aidan toisella puolella ja voi sanoa ettei ruoho ole täällä vihreämpää. sorry.
Suosittelen kokeilemaan jonkun aikaa vapaa suhdetta ihan kaikille, niin ei tarvitse ihmisten luulla, että pettäminen olisi jotenkin väärää tai syntistä.
Ihminen on luotu olemaan mahdollisimman monen kanssa, johan raamattukin sen opettaa. Lisääntykää ja täyttäkää tämä maa tai jotain sinne päin.
Jokaista Raahelaista piristäisi, kun kävisi vähän huvittelemassa jossain, toisia auttaa vain kahvittelu hyvännäköisen kanssa, niin jo tulee kiire kotiin.
Kiitos sinulle !
Asianomaisia ei missään tapauksessa tule millään tavoin lähestyä tämän asian tiimoilta. Havaitusta tilanteesta tulee keskustella kauhistelevaan sävyyn kaikilla mahdollisilla some-alustoilla, työpaikan kahvihuoneessa ja paikallisissa anniskeluravintoloissa. Myös paikallismedioita sekä seiskaa tulee informoida henkilöiden epäsiveellisestä käytöksestä. Onhan tämä kuitenkin sattunut Raahessa missä kaikkien asiat kuuluvat kylän juoruämmille.
On sinuula huolet.kyylää enempi ja hanki elämä jos siihen kykenet.
Siskon kanssa olin kylillä! Heti täällä kuulutetaan kaikki! Ei ole toista naista! Menkää nyt hlvtniin kyttäämään ei ole mitään nähtävää!!
Minä olisin nyt joutilaana, voisin tulla lohduttamaan vaimoa.