Jerome huusi kovalla äänellä: Aion naida pikku valkoista suomalaista philluasi.
Netan naisellinen kiinteä vartalo, jota on harjoitettu aerobicissä, oli Tyronen pieni valkoinen pelipallo. Netta oli nauttinut ja voihkinut, kun Tyrone nuoli Nettan valkoista pillua. Netta tajusi, että hänen oli käytettävä samoja sanoja muiden tyttöjen kanssa. Hän huusi: SIR NAI MINUN PIENTÄ VALKOISTA SUOMALAISTA PILLUANI MUSTALLA KYRVÄLLÄSI! Tyrone sanoi: koska sanoit niin kauniisti. Aion naida pientä suomalaista valkoista pilluasi isolla mustalla kyrvälläni.
Mustat miehet vuorottelivat niin, että kukin heistä oli nainut Henna-, Minna-, Sanna- ja Netta-pilluaja. Lopulta kaikki miehet ampuivat spermansa suomalaisten markkinointinaisten kasvoille ja rinnoille.
Don käski naisia peseytymään, koska ilta on todella tärkeä.
Don sanoi, että he kaikki ovat menossa illalliselle Detroitin hienoimpaan ravintolaan. Illallisella Don totesi, ettei ole tyytyväinen Suomen nykyiseen maajohtajaan, joten hänet on erotettava. Don päätti, että Henna ylennettiin Suomen maajohtajaksi ja Minna hänen apulaisjohtajaksi. Sannasta tuli markkinointijohtaja ja Netta apulaismarkkinointijohtajaksi.
Lopulta sovittiin, että Don ja Steve sekä asiakkaat Jerome ja Tyron vierailevat pian yhtiön Suomen toimistolla Tampereella. Don kertoi Sannalle ja Netalle, että yritys maksaa heidän MBA-opintonsa.
Steve sanoi odottavansa saunaa Suomen toimistolla. Don sanoi, että hän ja asiakkaat odottavat tapaavansa muita seksikkäitä tyttöjä Suomen osastolla. Steve kertoi Donille, että heidän on seuraavaksi tutustuttava myös yrityksen Ruotsin markkinointiosastoon. Yrityksellä on ollut vaikeuksia Ruotsissa. Siellä blondi Anna nimitettiin markkinointipäälliköksi ja blondi Tove myös apulaispäälliköksi.
Tytöt onnittelivat toisiaan ylennyksistä. Kaikki sanoivat, että matka oli todella tärkeä ja onnistunut.
Suomalaiset markkinoitinaiset pääkonttorilla-osa 4
Anonyymi
4
4533
Vastaukset
- Anonyymi
Jumalauta, kyllä on rautaista proosaa, Nobelin kirjallisuuspalkinnon saisivat antaa.... :D
- Anonyymi
Otteita skitsofreenikon päiväkirjasta
Hyvä tarina yritysmaailmasta
Olin näkemässä kun suomalaiselle naiselle tehtiin tarjous.Tanjalle tarjottiin osallistumista YK:n alaiseen projeksiin yhdessä Ahrikan suurimmassa kaupungissa. Siistiä talous puolen osaamista ja rahavirtojen tarkkailua. Suullisesti sovittiin että voi hypätä koneeseen milloin vain ja palata kotiin vanhoihin hommiin. Komennuksella piti pitää vain CEO, COO ja CFO tyytyväisenä. Oikeasti siis tyydytettyinä.
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit422770Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116