Martina aiheuttaa kateutta koska hän on määrätietoisesti edennyt elämässään eteenpäin. Martinaa moititaan kouluttomuudesta mutta tosi asiassa hän on kyvykäs ja ahkera ihminen joka rakentaa omaa brändiä tarmokkaasti. Martina näyttää että on kyvykäs mihinkä vaan. Martinan eduksi voidaan myös lukea upea ulkonäkö. Luonnollinen kauneus, upeat piirteet. Hän aiheuttaa kateutta taviksissa. Martina pystyy mihinkä vain. Siinä jää muut toiseksi. Upea leijonaemo.
Martina osaa ja kykenee mihinkä vain
Anonyymi
2561462
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 256
Vanhimmat
No nyt!😂
Sinuna en nauraisi. Ihminen joka tienaa vuodessa yli 200k, ei voi olla tyhmä. Saati laiska.
Voi. Olla molempia.
Roska tv ohjelmista tienaa, ei siinä älyä tarvitse. Treenaa joka helvetin päivä otsasuonet pullollaan, mihin tarkoitukseen? Muuten roikkuu julkisuudessa kynsin hampain erojuttuja satuillen.
Miksi se sinun persettäsi kutittaa, jos Martina treenaa otsasuonet pullistuen? Onko se sinulta jotenkin pois? Miksi sinun pitää ärsyyntyä jonkun toisen ihmisen treeni-innosta? Ja jos Martina kerta roikkuu julkisuudessa väkisin, miksi sinä et osaa ohittaa Martinasta kertovia lehtijuttuja tai tv-ohjelmia? Miksi sinun pitää varta vasten mennä tuijottamaan vihaamasi Martinan instaa? Ymmärrätkö nyt kuinka tyhmän kuvan annat itsestäsi??
Mutta ei niistä roska tv ohjelmistakaan ihan kaikki pysty tienaamaan vaikka kuinka haluaisivat :-D Ne tienaa joista ihmiset on kiinnostuneita ja joilla ohjelmia ja lehtiä myydään. Ei taitais onnistua sulta vaikka haluaisitkin... Koirat haukkuu ja karavaani kulkee ja Martina tienaa :-)
Käytät sanaa vihata, sitä en suinkaan tee, ainoastaan tunnen sääliä ja myötähäpeää kyseistä julkisuuden tyrkkyä kohtaan.
Hyvin olet idolisi kielenkäytön omaksunut , ainoastaan vittu puuttuu, niin olisi ihan täydellistä. Tiedoksesi en minä, eikä kukaan tuttavapiiristäni tai ystävistäni katso kyseisiä täysin ala-arvoisia ohjelmia, joita tulee tuutin täydeltä, halvalla tehdään ja nopeasti. Suorastaan katsojien aliarvioimista, niin tasotonta settiä.
Heikolta näyttää , mutta jos se sinusta on kehumisen aihe, kun on päässyt tekemään täyttä shittiä johonkin tv sarjaan, niin sääliksi käy.
Onneksi on täysin oma valinta katsoa tai ei.
Tota naurettavan näköistä treenirääkkiä mä en vähääkään ymmärrä. Mitä ja ketä varten? Miksi? Eukko on aina rähmällään jollain alustalla pvät ja illat. Menee täydellisen överiksi noi Martinan touhut! Jonkun korviketta sen vouhotuksen täytyy olla. Ei normaali ihminen kohnota tuohon malliin. Sairasta!
Tasingolla tienaa suht hyvin🥰
Juuri niin, älä katso. Mutta miksi meidän täytyy tietää tämä ?
Tollo ! Minkäänlaiset tasingot eivät ole yrityksen tuloa, eikä palkkatuloa. Pus.
Sinun kateellisen jutut taas. Luovuta jo. Pärjää ja tulee toimeen omilla tuloillaan
Pysy pois kaikkea paskaa jauhaa täällä.
Voiko noin tyhmä ihminen kateellisuuten takaa haukkua ihmistä joka, tekee töitä elääkseen ja maksaa veronsa. Säälittävä kateellinen olet kyllä ja tällä kirjoituksella tuot sen hyvin ilmi. Jätä lukematta häntä koskevat jutut. Oletko Soffin agentti?
Se oli kaiken naurettavuuden huippu, kun yritti eron jälkeen saada vielä rahaa Thermanilta. Hän on yksinkertainen säälittävä apukoulutasoa oleva tyrkky.
Selvästi on kun ei halua muistaa ,että Sofiahan se huutaa sitä vittua ,niin että kadut raikas,Vittu millä sä korvaat tään mulle🤣
Kiinnostusta on kahdenlaista - myönteistä ja kielteistä. Mä ainakin käyn Martinan instassa (Picuki) ihan vaan nähdäkseni mitä tämä emäntä kenties taas valehtelee tai milllä hän elvistelee. Hyvät naurut niistä kuvista ja tarinoista useimmiten saa. Samoin käyn muutaman muun "tyrkkyjulkkiksen" instaa katsomassa huvin ja hauskuuden vuoksi; en suinkaan kateudesta tai ihaillakseni. Sinä et varmasti noiden kahden kiinnostuksen muodon eroa ymmärrä/huomaa. :)
Mitä vi***ua teet Rasmuksen kanssa?, huusi Martina festareilla (Ruisrock 2019) Sara Siepille ja oli käymässä Saraan kiinni, mutta onneksi kaverit riensivät hätiin rauhoittamaan vauhkoontunutta leijonaemoa.
Martina kiisti tapahtuman, mutta useat Saran ystävät vahvistivat Seiskalle raivoisan välikohtauksen tapahtuneen.
Kerranko on Sofia huutanut tuota yleisesti käytettyä sanaa, kyllä hän on huipulla oleva julkkis, kun siitä jauhetaan vuosia.
Luin jostain, että jossain Eerikäisten (Esko ja Martina) tv-ohjelmassa oli melkein joka toinen sana v***u, mutta ei se ketään kiinnosta, mutta, kun Sofia kerran sanoo, niin kyllä veret seisahtuu kansalta :D
Se on tiedetty et näin on asiat Suvi Pitkänen erosi, hänestä muutama viesti vaan ja Martinasta ainakin 1000 viestiä kirjoitettu. Jos menestyy on rohkea ja päämäärtietoinen, niin naisten kateus on jo järkyttävissä mittasuhteissa. Oma elämä on mennyt henkilöillä sillanalle, niin eivät hyväksy et toisilla elämä on hyvin hallinnassa ja töitä on aivan liiankin kanssa.
Entäs tää Esko miksi puhuu kokoajan Martinasta ja 20 vuoden lämpimästä suhteesta, voi kun ei Hannusta tulisi samanlaista piipittäjää.
Piritta H myös erosi miehestään ja seurusteli vähän aikaa ukkomiehen kanssa salaa, eipä kiinnostanut sekään ero kuin itikanpaskan verran juorupalstan porukkaa. Mistähän johtui.?
Olen seurannut tämän naisen elämää vajaa 2 vuotta ja ihmettelen hänen energisyyttä ja jaksamista,vaikka erosi lapsensa isästä ja pitkästä avoliitosta. Tuntuu et kaikki mihin hän työhönsä käy kiinni , niin näyttää onnistuvan aina. On vaikea löytää kumppania kun on naisella vahva persona ja periksiantamaton luonne. Ihailen todella tälläisiä henkilöitä ja myös arvostan hänet korkealle silmissäni.
Lisäksi Piritta tuo lapsensa esiin Iholla-sarjassa mutta ketään ei kiinnosta muuta kuin Martinan lapset.
Olen yrittänyt saada vastausta kysymykseen, että miten näkyy Martinan vahva luonne? En ole saanut vastausta. Voitko sä kertoa, kun selvästi tiedät. Mulle on näkynyt vain pienten vaikeuksien edessä täysin romahtava epävarma ihminen (tässä ei siis ole asiana mitään pahaa, mutta ei ole vahvan ihmisen ominaisuuksia)
Elämä jatkuu eli töissä käy muutkin eronneet. Miten se on Martinan kohdalla niin huomiota herättävää?
Tuosta aloituksesta ja monesta täällä ihalevasta kommentista myös, että mikä se on se Martinan luonnollinen kauneus? Miehisen kolho ruumiinrakenne, ohut tukka, johon saadaan ryhtiä pidennyksillä, lattarinnasta muuttui uhkeaksi Turkissa ja niin edelleen. Kengännumerokin taitaa olla siro 42.
Esko on reppana savolaispoika, joka on ollut portsarina, stripparina, reality sarjan tollo aviomies. Nyt päässyt elämässä eteenpäin ja saavuttanut tyrkky julkkisen statuksen.....LOL
Otan osaa !
Heikko huonon itsetunnon omaava henkilö ei pysty tekee työtä siinä tahdissa,, mitä on Martina näyttänyt.Oma yritys ja valmennus hommat TV työt ja urheilu joka päiväistä valmistautumista MM kisoihin ensi kesänä. Ei heikko henkilö pystyisi vetää näitä kaikkea täysillä ja vielä lapset siihen mukaan lukien on hänen päävastuu molemista tyttärestä. Vanhin tytär on joka toinen viikko isällään, mutta päävastuu on tytön äidillä.
Mielestäni rikosohjemat ja niissä esiintyvät henkilöt on kaikki varmasti rikolista sakkia ja yhteiskunnan pohjasakkaa.
Kysymys kuului siis.? Miksi ainoastaan puhutaan Martinasta 1000 viestejä ja ei toisista eroneensa ja karaanneesta naisista.?
Koska Martina on sirkuspelle joka valehtelee lähes kaiken asioistaan. Ja sitten on näitä toopeja jotka uskoo kaiken. Kyllähän se kiinnostavampaa kuin normaalit ihmiset.
Ulkonäöstä on ihan turha haukkua, sille kun yleensä ei mitään voi! Miehisen kolho ruumiinrakenne ja kengänkoko on asioita joille ei mahda mitään, ne tulee "syntymälahjana". Ohutta tukkaa voi tuuheuttaa hiuslisäkkeillä, lattarintoja kasvattaa implanteilla jne. Mutta ihminen ei mahda mitään esim. omalle pituudelleen. Todella säälittävää haukkua kenenkään ulkonäköä! Varsinkaan kun tiedän ettet sinäkään mikään kaunotar ole.
Niin.on siinä kauneutta kerrassaan.
Naamakin täynnä täyte aineita.
Saanen nauraa ja nauran vaikken saisikaan. Me kaikki kyllä tiedämme Martinan menneisyyden ja nykyisyydenkin lehtijutuista ja tv-hömpästä rouvan omasta instasta. Ei hurraamista, vaikka fanit hurraavatkin. Niinhän kuuluukin tehdä, jos fania leikkii. :D
Vielähän noi menettelee tekotukat ja tekoripset ym. jos sellaiset katsoo tarpeelliseksi eikä pituudelleen tai kengännrolle mitään mahda, mutta luonteelleen ei Martinakaan näytä mitään mahtavan ja se on aika v-mäinen... :( Sitä voisi toki aikuinen ihminen yrittää kehittää, mutta se ei Martinalta onnistu.
On sellainen persona että miehet ei kestä. Alkaa miehisyys tuntumaan heikolta.
Mitä sitten. Minullakin kengän koko on 44 ja pituutta 188 cm. Aika lähellä suomalaismiesten keskiarvoa.
Minä olen ollut iso fani sen jälkeen kun oli salarakas. Itsekin olen yrittänyt olla. Naapurin paska ämmä kävi päälle. Vedin tukasta mattoon. En tajuu akressioo.
Ketä kiinnostaa muut? Kuka pääsee martinan viekkuun seuraavaksi on ykkösjuttu.
Samaa mieltä. Jotkut on vaihtanut jopa sukupuoli identiteettiään vastaavissa tilanteissa. On surullista että nais oletettuihin ei hyväksytä miehisiä henkilöitä. Oikeeta antirasismia sanon minä. Antaa kaikkien ruusujen kukkia.
....rikolista.....?
Ei tässä kukaan itseään ole kaunottareksi edes hehkuttanut, mutta Martinasta nyt ei saa kaunista edes tekemällä, se on ainakin satavarmaa.
Martina on täysi " puhallus " elää some-elämää, jonka on itse rakentanut ja jota luulee todelliseksi ? Täysin kouluttamaton, kielitaidoton, itseään kehuva ja muita halveksiva sivistymätön tollo.
juu en minäkään....akressioo....
Eli sinun mielestä kaikkien kuuluisi olla vähintäänkin kauniita? Jollei ole luonnostaan kaunis, niin tekemällä ainakikin pitäisi saada itsensä kauniiksi. Jos olet ruma, et ole ihmisenä minkään arvoinen?
Onneksi olkoon, hienosti sinut on kasvatettu! Vanhempasi ovat takuulla ylpeitä tuollaisesta helmestä! Niin fiksukin vielä kaiken kauneuden lisäksi....
Martinalla on naisellinen ja urheilullinen vartalo kuten yleensä urheilua harrastavilla naisilla:-) Ja ei varmaankaan kengännumero tee naisesta sen rumempaa taikka epämiellyttävämpää kuin muistakaan saman kengännumeron omistavista naisista.
Mutku Sofia ja Suvi ja Piritta. Tää ketju on Martinasta.
Ketään ei kiinnosta sun arvostuksesi Martinaa kohtaan! Ei ketään.
Ja naamaan tellätty vaikka mitä, eikä ainakaan nekään ole kaunistanut.
Nuo muutamat piipittävät joka päivä kehumassa, en tiedä itselleenkö asioita vakuuttavat vai yrittävätkö saada ihmiset uskomaan, että silmissä on vikaa, kun eivät näe kauniina kyseistä henkilöä.
Ei tuo reuhtominen ole enää edes tervettä. Jotain on elämässä vialla, kun on noin rauhaton.
Noille rahanpalvojille sanoisin, että ei se raha tee ihmistä sen kauniimmaksi eikä viisaammaksi kuin mitä alkujaan on ollut.
Tuo on se sama rikolinen, mikä aina jauhaa samoja rikolisia juttujaan.
Eipä mitenkään kaunis, mahakin on jotenkin outo makkara jatkuvasti riehuvaksi ihmiseksi.
Muutenkin kuivat, lihaksikkaat (liikaa) ihmiset ovat rumia.
Sekä miehet, että naiset. Sitten kun ne ruskettavat itseään liikaa, niin ovat kuin rusinoita.
Näin. Yksikään elämäänsä ja omaan menestykseensä tyytyväinen ihminen ei heilu millään palstoilla arvostelemassa ja solvaamassa toista menestyvää ihmistä. Fakta.
Mitä Esko tähän kuuluu ?
Millähän perusteella näet Martinassa mitään romahtamisen merkkiä ? Päinvastoin. Martinaa vuosia kadehtineet ihmiset odottivat näkevänsä Martinan romahduksen erottuaan Stefusta, mutta näkevätkin naisen jolla menee paremmin kuin koskaan. Ja se näyttää veetuttavan aivan suunnattomasti.
Voi sua, pelkkästän säälittävää ja noloa kommentoida ihmisen ulkonäköä, kun muuta ei keksi. Martina menestyy, on ikäisekseen hyvän näköinen ja timmi kroppainen ja todella hyvässä kunnossa. Mitenkä lie oma tilanteesi.
Kylläpä olet harvinaisen lapsellinen hahmo !
Martina ei ole julkisuudessa millään missin statuksella, joten mikä pointti arvostella hänen ulkonäköään ? Muutenkin todella sivistymätöntä ruotia ylipäätään kenenkään ulkonäköä.
Kyllä vaan kiinnostaa. Minuakin, joka olen aivan samaa mieltä. Martina on ahkera ja sisukas, ja pärjää loistavasti.
Täällä kaikki kenen kirjallinen tuotos on aivan tyhmästi kirjoitettu kovassa vihan ja kiihkon vallitessa, ovat näitä kenen elämä ei mennyt niin kuin piti. Eli kohtalon kolhimia tyyppejä.
Taitaa olla jo.
Teki todella hyvän liikkeen kun lähti ja hyvin pyyhkii. Osasi lähteä hyvissä ajoin. Nyt on x-avokin elämä näytänyt nurjan puolen. Hänen elämänsä uuden avokin kanssa on ihan hukassa.
Älä nyt taas viitsi tuoda noita tyhmiä kannanottojasi näkyviin.
Taas tässäkin kateellinen ja vihan valassa oleva kirjoittaja saa purkautua. Eli mitä ajat takaa. Jokainen ihminen on yksiö, jos et satu tietämään. Onneksi olen saanut syntyessäni nenän jota ei tarvi korjata.
Sulla.on varmaan kumisaappaat numeroa 46.
Tekee töitä ja maksaa veronsa ja vielä on kunnollinen isä. Mitä vikaa muka? Tyhmyys sulla kukoistaa. Mieti omat työpaikkasi.
Taas on hermo mennyt tältä kateelliselta ihmiseltä. Puhut nyt varmaan Sofiasta. Taidat olla sananlainen hönö.
Kyllä sun on mennyt nyt kaikki sepustuksesi jo pahasti tyhmyyden puolelle. Et sinäkään pysty pituuttasi millään keinolla korjarjaamaa ja kengän numeroa käytät sitä mikä on kokosi.
Voit kuule jo haistaa v-tus.
Kateellisen vihan vallassa taas kirjoittelet. Ei ole normaalin kirjoittajan tuotosta. Säästä kirjalliset tuotoksesi sinne Sofian puolelle.
Nyt alat mennä liian henkilökohtaiseen kirjoituksissasi. On jo tehty ilmoitus!
Miksi kirjoitat täällä omia johtopäätöksiä? Ota asioista selvää ennenkuin avaat tuon sanaisen vihapuhe arkkusi. Joku täällä jo haistatti sulle, hyvä!
Hullun kirjoitus? Viekää jo sukulaiset hoitoon.
Pitkä avoliitto = erossa enemmän, kuin yhdessä. Martina ei vaan päästänyt irti , hänen omia sanoja lainatakseni.
Martina nyt vetää ihan toisia asioita.....hahhhaa
Aika tunkki naiseksi ja ne rintaimplantit ei vaan oikein istu huippu-urheilijan kroppaan.
Perse roikkuu vaikka mitä tekisi.
Oliko se harhaa, kun itki tv:ssä eroaan Thermanista ja vielä kehtasi johonkin paska ohjelmaan antaa asiasta oman versionsa, joka ei edes lähetä liipaissut totuutta.
Eikös hän ollut jonkin sortin miss tropic tai jotain, siitä ura lähti nousuun Eremenkon salap****a, että niin....
Mutta äiti on rahamiehen kanssa avioliitossa !!!!!
Puhutko taas itsestäsi?
Helvetin hyvä . . .!!
Eihän sun murheesi ole. Mitä täällä valittelet. On sullakin paineet. Hellitä jo ajoissa ettei jää levy päälle.
Romahtaa myös pienestä takareisivammasta. Ihan överi reaktio "vahvalle ja rohkealle ". Uskokaa jo,vaikka se sanoo olevansa jotain niin ei tarkoita että oikeasti on
Tää haukkuja on joku, jonka elämä on vähän/tai paljon sivuraiteilla. Kuinka tulee vielä itsessä kanssa toimeen. Kohta on hulluuskohtaus jo tulossa.
No nämä naiset ei ole saanu mitään aikaan,ukkojensa varjossa kulkevia.
👍👍👍
Mä en ole tiennyt, että jokainen ihminen on yksiö. Enkä tältä istumalta usko ja tiedä tuota vieläkään. Oletko nyt varma siitä nenästäsikään, toimiiko se edes.
Itse en tiedä yhtään ihmistä, joka olisi kateellinen Martinalle, enkä edes syytä miksi voisi olla.
Onneton tyrkkyjulkkis, esittää ja reuhtoo kuin heikkomielinen, täyttää elämänsä tyhjiötä ja puutteita liiallisella vouhkamisella.
Tämä aloitus on selvästi tehty siksi että Martinaa haukuttaisiin. Siinä on mainittu suurinosa asioista mistä Martinaa on haukuttu vihaajien taholta. Mutta hei, vihastasi huolimatta nuo asiat on totta ja Martina hyvä ja fiksu ihminen.
Yhdyn+samaan+mielipiteesi+kirjoitukseen+💯%++varmuudella,+on+fiksu+ja+ihana+henkilö.
Niin saahan muiden lapset olla aina näkyvissä TIETENKIN ei kuitenkaan Martinan. Osaisko juorutädit selittää siihenkin asiaan rehellisen vastauksen.Jeren ja Nannan lapset myös on aina kuvattuna ja se ei saa mitään sotaa eikä sanomisia täälläkään palstalla.
Oletko käynyt mielenterveystoimistossa, kannattaisi käydä.
Martina ei ole fiksu eikä älykäs millään mittapuulla, mutta viha sana on aika voimakas, tuskin häntä kukaan vihaa , sääliä ja myötähäpeää korkeintaan. Ei hänellä ole mitään merkitystä mihinkään, valitettavasti.
Mene ensin hoidattaa oma mielentervytesi ja sitten vasta kyseenalaistat toiset henkilöt.
Niin onhan naisella vuositulot mahtavat 224000 € vuodessa, millaisella muulla tavalla tai koulutuksella henkilöt tienaavat näin pirun hyvin. ?
Minä en ainakaan tunne sääliä tai myötähäpeää ihmistä kohtaan, joka tienaa tuollaisia summia. Kateutta moiset tienestit luonnollisesti aiheuttaa. Jos myötähäpeää tai sääliä pitäisi tuntea, niin niitä sitten ihmistä kohtaan, joka tienaa vaivaiset 60tonnia mutta leikkii olevansa ökyrikas. Ja vielä ulosottokin kimpussa.
Kuka nyt jotain julkkista vihaisi.?
Huh huh.
Jos joku nyt vähän naureskelee jonkun toilailuja, niin onko se niin vakavaa.
Aivan. Kukaan ei varmasti vihaa eikä kadehdi Martinaa, mutta juurikin myötähäpeä (varsinkin lasten puolesta) ja jopa sääli ovat ne tuntemukset häntä kohtaan. Toki hilpeyttäkin hän herättää aika usein, mutta ne valehtelut ja teatterimainen esittäminen kuvottavat.
nimenomaan.on niin helppoa ajatella että joku on heti kade.mutta jos alkaa oikein miettimään yleensä jonkun julkkiksen elämää,niin minä en kyllä keksi mitään syytä olla kade kellekkään.varsinkaan näille some " julkkiksille.
minua lähinnä huvittaa ja kehtaan sen myöntää.
Mie meen huomenna. Yritän päästä pikkuhiljaa eroon martina fanituksesta.
Erikoislääkärit. Se ottaakin päähän että 10 vuoden koulutuksella voi päästä tuollaisiinkin ansiotuloihin. Kuitenkin veronmaksajat maksanut surkimusten kouluutukset.
Miä oon. Yritän itsekin päästä julkisuuteen. Ensi kesäksi on jo suunniteltu näyttävä juttu. Yritän tampereella paria lätkä tyyppiä.
Voi kun on kiva vastata omaan viestiin.
Olet kyllä aika pelle sinäkin Martinan lisäksi.
Roska tv ohjelmista tienaa kohtuuttoman hyvin, mutta ei tuotantoyhtiö loputtomiin voi tehdä täyttä paskaa, kun niitä ei kukaan edes katso, täyttä ajan haaskausta.
😆😆🤭😆😆😝😤😛
Omiin juttuihin typerää kommentoida! 🤮
Useat erikoislääkärit menevät ansiotuloissaan heittämällä Martinan ohi.
Ja tuo rahako tekee ihmisestä fiksun? Ei todellakaan, rahahan on vain paperia tai numeroita, ei se älyä jaa kenellekään.
Tyypillinen kommentti, kun muuta et enää keksi, ja yrität lytätä ja mitätöidä täysin asiallisen kommentin. Et onnistunut.
Heidi, 30, osti valmennuksen, joka ”sopi kaikille” – siitä alkoi useamman vuoden piina
Bikinikuntoon kesäksi, lupasi verkkovalmennus ja Heidi ajatteli, että tämähän voisi toimia. Hän ei voinut aavistaa, että verkkovalmennus ja sen ruokasuositukset suistaisivat hänen elämänsä raiteiltaan vuosiksi. Verkkovalmennusten suosio on kasvanut, mutta niiden valvonta on lastenkengissä.
IL 5.2.2022
Tämä oli aika karua luettavaa IL 5.2.2022 verkkovalmennuksesta, joka sopii kaikille.....hm
Aika läheltä liipasee erään hyvinvointivalmentajan verkkovalmennuksien mainoslausetta.
Täyttä harmaata aluetta , kukaan viranomainen ei valvo, ei mitään takuita mistään tuloksista, ainoastaan se on varmaa, että rahasi menevät huitsin nevadaan. Toivottavasti terveys sentään säilyisi.
Miksi joku vihaisi Martinaa, jos ei ole hänen läheisensä?
Eikö negatiivisia mielipiteitä saisi sanoa ilman mitään tunteita kyseistä henkilöä kohtaan tai ehkä väkisin vastenmielisyyttä tuntee, kun kuvia näkee lehdissä.
Tunnetko Martinan, kun kerrot hänen olevan hyvä ja fiksu?
Hänestä saa kyllä ihan päinvastaisen kuvan sellainen henkilö, joka ei tunne läheisesti.
Sinulla ei vielä ole äly kasvanut, että ymmärtäisit ettei raha ja isot tulot tee ihmisestä yhtään parempaa eikä fiksumpaa kuin mitä on aina ollut.
Usein moni vain pahenee ja sekoaa lopullisesti, jos enemmän rahaa tulee.
Ei vielä noista muutamista sadoista tuhansista, mutta suuremmista summista.
Kansaivälinen koulutuskin alkoi tammikuussa 😂
On myös voittanut useita urheilukilpailuja kuten aloittaja sanoo, onnistuu kaikessa mihin ryhtyy
Kerro mitä kilpailuja voittanut?
Hupimielessä tehdyn uimahyppykisan on voittanut, onko muistakin kisoista tullut voittoja ?
Jäi auton allekin mutta niin vaan nousi pyörän selkään ja lähti menemään, vaikka ambulanssi oli soitettu paikalle 😅
Tää oli hauska juttu. Poliisiakaan ei jäänyt odottamaan, vaikka se nyt on tuollaisessa tilanteessa ilman muuta selviö. Tämä "tapaturma" lienee ollut sieltä vaatimattomammasta päästä, kun emäntä vaan jatkoi fillarointia auton alle jäännistä huolimatta!
Varsinainen supernainen!
varsinkin noiden äijien suhteen .
Missä on tämä lahjakas kuningatar onnistunut ???
Martinan lausumana: Jäin auton yliajamaksi......ei vaan jatkanut tarinaa, että lähdin hyvin äkkiä menee eli hyppäsin pyörän selkään ja menoksi, en jäänyt poliiseitakaan venaileen, olisivat vielä puhalluttaneet .....LOL
Oliko jotain nauttinut, niin piti karkuun lähteä?
Aika monessakin asiassa. Kerropa sinä missä ei ole onnistunut.
Saatto olla muutakin ainetta veressä...
Ei kai muuten olisi karkuun lähtenyt, vaan vaatinut hiton suuret korvaukset.....
...pystyy mihinkä vain....hahhhhaaa kyllähän se tiedetään.....hahhhhaaa
Pystyy hyvin nuolemaan korvaa ja tikkaria, siinä on expertti.
Eikai Aitolehti mikään Marvelin super nainen ole.
Mielestäni hän on ihan tavallinen nainen tosin vähän koulutettu.
Luonnollisesta kauneudesta en sano muuta kun että koko kansahan sen muistaa, että Seiska lehti kustansi hänelle silikoni rinnat.
Mutta hyvä se on että joku kirjoittaa hänestä kehuenkin.
Todella ontuvaa väittää, että vähän koulutettu ei muka pystyisi tienaamaan hyvin.
Onhan näitä muitakin, Topi Sukari, mutta on rehellisesti myöntänyt, että joutunut rahalla ostamaan kaiken mitä ei itse kansakoulun käyneenä ja tietoa vailla olevana osannut, esim. kielitaito oli hänelle suuri puute. Toinen on Vesa Keskinen, aika samaa rataa on mennyt hänenkin bisness. Onhan näitä varmaan muitakin, mutta tänä päivänä vähemmän. Kyllä se koulutus on vaan kaiken perusta.
Jos koulutus on kaiken perusta, niin sitten ymmärrän Sofia Belorfin elämää. Rikostuomioita, huumeita, kiertolaisuutta, ulosottoja, miehen rahojen varassa elämistä.... Sofia, kunpa olisit käynyt kouluja ☹️
Koulutus koskee tietenkin ihmisiä joilla on älyä opiskella ja valmistua ammattiin ja saada hyvä työpaikka alalta joka kiinnostaa.
Tuskin näillä Martinalla ja Sofialla on kuin yhdenlaisia eväitä , eikä se ole enää tuottavaa kun olet 50 ja markkinat ovat huvenneet, eikä sitä rahamiestä ole vielä saatu satimeen ilman avioehtoa tietenkin.
Jep just edellisenä päivänä näin rakennus tjs. Insinöörin, kun ei saanut autoa skrapattua kädellään, ei auennut olikaan,vaikka kuinka koputteli eri kohdista autoaan. Ajattelin, että menee pyytämään vaimoa auttamaan, mut luopuikin ajoreissustaan tällä kertaa vaimo tekee kaikki vaativat työt. Tiedän toisenkin parin joka toimii samoin.
Tiedän lääketieteen professorin joka tunnusti, ettei osaa vaihtaa autoon renkaita. Liian vaikeaa Yksi tuntemistani proffista on oppinut tyylin, ettei tuo viallisuuttaan millään muotoa esiin. Joten ei sitten näy mitään, eikä puhu tietävänsä mitään mistään. Onko tämä älykkyyttä vai harhautusta?
Mitä vielä kirjanoppineita ja fariseuksia on opetettu koulussa viljelemään hienoja sanontoja joita, muut ei aina ymmärrä. Se saa heidät tuntumaan viisailta, mikä lienee osittain tarkoituskin, mutta jokainen oppii lukemaan toisten kirjoittamista kirjoista asioita, kuin papukaija toistamaan niitä,mutta tekékö se vielä älykkään.
Joo, ihan kauheeta ! Että oikein silikonit ! Katso ympärillesi, niin näet hyvin monella julkisuudessa olevalla naisella silikonirinnat. Ei se heistä huonoja tee. Tai millään tavalla vähemmän arvostettuja. Jokaisen oma asia.
On paljon viisautta ja ymmärrystä mitä ei kirjoista opita. Joka tapauksessa meillä ja maailmalla on paljonkin esimerkkejä ihmisistä, joiden menestys ei perustu koulutukseen, vaan synnynnäiseen ja tiettyyn älyyn, jota menestyminen vaatii. Myös sydämen sivistykseen. Ja sitä ei kirjoista opi.
Kovin moni ei sentään niin pelle että maksattaa ne Seiskalla ja sitten tietenkin esittelee niitä joka Seiskassa 🙂
Viisautta ja ymmärrystä on tunkea väkisellä julkisuuteen salapa*ona ja alastonkuvilla 👍
Ei kait nyt Proffan tarvitse itse renkaita vaihtaa, sitä varten on rengasliikkeitä, jotka suorittavat asian.
Ja jos et osaa jotain ammatti-ihmisen hommaa tehdä, niin aina voit ostaa sen palvelun jostain alan firmasta. Se kait on ihan järkevää, tehkööt proffa niitä hommia, joihin on koulutusta / tieto-taitoa ja osaamista. Niin järkevät ihmiset toimii. En minäkään auton määräaikaishuoltoa ala itse tekemään, vaan vien auton suosiolla asian osaavaan huoltoon.
Martinalla on sitten varmaan tämä synnynäinen älyn lahja, mutta siitä syntymälahjasta unohtui ihan tämä kirjoitus- ja lukutaito, joka on aika tärkeä ainakin normi-ihmiselle.
Kyllä näkyy toisten silikonit haittaavan kummasti, kun kirjoituksia lueskelee:)
Määrätietoisesti päättänyt elää julkisuudella keinoja kaihtamatta.
No tämä pitää paikkansa eli tuossa asiassa näkyy kyllä määrätietoisuutta. Kaikki kaupan, että pystyy otsikoissa.
Julkisuus kuuluu hänen työhönsä myös nettivalmenuksen kautta hänet tunnetaankin todella hyvin ja samoin tv töitä tehnyt jo 10 vuodenajan.
Joo huomattu on että mikä tahansa julkisuus kelpaa tuolle 😀
Yksityiselämästään eniten on julkisuudessa siitä ei päästä mihinkään. Onko yksityiselämä siis työ jolla rahastetaan? Ok
Kuulostaa todella vaativalta ja hienolta sanoa, että tv työt. Kyllä, roska ohjelmissa keikkuu tämä Aitolehti, alkaen jostain reality sarjasta, jossa huusi vittua joka lauseessa, että se siitä...
Okei, ne ovat tv-tuotantoja. Tuntuuko nyt paremmalta ?
Just joo ja lässyn lässyn.
Ihan sama, samaa paskaa ne tuotantoyhtiötkin tänä päivänä suoltavat joka kanavalta. Eihän kukaan selväpäinen ihminen niitä edes katso.
Martina ??? Ei tutkintoa peruskoulun jälkeen ,useita miehiä,,myy tuotteita _minä tiedän kokemuksella,esittää valtavan fiksua tosiassa ei osaa muodostaa lauseita ollenkaan .Ah tota ah tota ,niin mut kun olen rakastunut kokakuu. Ainoa Martinan vahva puoli on se että osaa roikkua julkisuudessa kaikella mahdollisella tavalla ja repiä siitä rahansa.
Ei tutkintoa peruskoulun jälkeen... No vittuako niillä tutkinnoilla tekee, kun katsoo Martinan vuosituloja 🤣🤣🤣 Paljonkos SINÄ, korkeasti koulutettu sitten tienaat? Voih, ihanko työttömyyskortistossa oletkin lukuisine tutkintoinesi 😢
Vuodet eivät ole veljiä keskenään, jos yhtenä vuotena on pystynyt tyrkyttämään itseään tavallista enemmän niin seuraavana vuonna voi olla jo toisin.
Hinta siitä että koko elämänsä jakaa julkisuuteen...oletko sä sitä mieltä, että ihan sama miten raha tulee kunhan tulee? Moni ajattelee toisin
Miten niitä nettivalmennuksia markkinoidaan ja myydään jos ei netin kautta. Voi elämän kevät! Nyt kun insta pääasiassa keskittyy vain valmennusten markkinointiin ja on vähemmän yksityisasioita niin siitäkin valitetaan.
Juuri näin, jos huutamalla vittua saa tuloja, niin mitä sitä kouluja käymään. Martina heikkolahjaisena ei olisi edes lukiota saanut suoritettua, saati korkeakoulututkintoa !
Martina kun suunsa avaa, niin siinä se rävähtää kuultavaksi koko karmeus....hmm ööö joo tavallaan ...mun mieletön , ihan mahtavaa, järjetön...ööö joo mun.... etc.
Itseäni hävettäisi ja nolottaisi jos ulosantini olisi noin surkeaa.
En ole kyllä kenenkään kuullut tutkinnoilla v---a tekevän/tehneen. Kyllä tutkinnoilla tehdään ja saavutetaan ihan jotain muuta...
Ovat nämä v***n huutajat ihan oma kastina eli sitä alinta kastia, muuhun eivät kykene kuin julkisuudesta elantonsa repimään, myymällä kaiken yksityisyyden roskalehtiin ja esiintyessään ala-arvoisissa tv ohjelmissa, joita ei kukaan katso koskaan. Wau on siinä meillä okein älyn jättiläinen, tämä superlahjakas Martina A.
Insta ja nyt, mutta lähinnä sitä yksityiselämäänsä se on tyrkyttänyt ja sillä pysyy julkisuudessa. Jokainen tietää että Martina on julkisuudessa kaiken muun kuin työn takia.
Mitenkä mahtaa olla omien lahjojesi laita ? Entäpä koulutuksesi ? Kaikesta päätellen ei kovin erinomaisella tasolla.
Onhan Aitolehdellä tutkintoja. Ne itse keksityt.
Myötähäpeää tuo eukko aiheuttaa. Samoin tämän palsta ja City Digital Oy.
Anne äitikö se siellä 😂😂😂
Miten se nyt meni. Rambolle teet vauvan? Nyt ku SEKÄÄN ei toteutunut, aloit elää vihdoin tytöillesi. Noihan se sujuu, hiihdellen ruottin lapissa, joku hullu vielä kuvaamassa. Tää ei vaan ole enää tervettä.
Aivan oikein totesit viimeisessä lauseessa että ei vaan ole enää tervettä tuo kirjoitus.
Alottaja on kännissä jos Martinan mesolanka pärstää luonnollisena pitää. Repesimme nauruun kyllä ja kuka sitä kadehtii, niinku mistä?? Päinvastoin myötähäpeästä vajoan ainakin minä, kun Martinan touhuja katsoo. Leijonaemo...hahahhaha....Voi luoja se äiti myy lapsiaan lehtiin ja on tuhonnu heidän elämän ja lapsuuden. Lapsi parat saa vaan hävetä ja pelätä kuka äijä huomenna kotiin laahataan.
Ihminen joka kusettaa tyhmien "valmennuksesta" tai myy ravintolisiä jotka vaarallisena vedettiin pois. Mä en ikinä menis jonkun Martinan valmennukseen. Kyllä niitä on ihan oikeitakin valmentajia. Asiallisia ei mitään julkkistyrkkyjä.
Kultaista tähti pölyä on saanut päälleen. Äiti, yrittäjä, kaunotar, kosmopoliitti, opiskelia, urheilia. Asuu hienostoalueella ja hänellä on hieno auto.
Mitä muuta voi elämässä toivoa?
Olen mielummin köyhä kun jaan koko elämäni julkisuuteen ja selitän julkisuudessa kaikenlaista no tuota mmmmHHmmmkkhhjaafafhjhfjs,mahtavaa fiilis ,wamos kukkuu ,lisäksi lapset joutuu olemaan mukana tollasessa jossa joka kuukausi äiti rakastuu uuteen mieheen ja sitten se taas katoaa.Kertokaa nyt milloin Martina muuttaa sinne omaan asuntoon jonka käsirahan maksoi jo ajat sitten ? entä ne opiskelut?? Muutto Espanjaan?
Mielellään järkeä päähän...
Että oppisi edes kirjoittamaan ja lukemaan, kun Suomessa on hyvä ja ilmainen koulutus.
Hienostoalueella asuu suhteellisen kalliissa vuokra-asunnossa ja autokin ( leasing ) on kallis
( hirveä bensasyöppö ) niin jos ihmisen yleistietämys on täysin nollan luokkaa eihän sitä silloin varmaan enää muuta tarvitse eikä toivo. Tollo mikä tollo.
Noita asioita ei varmaankaan tapahdu,on tyydyttävä seuraajien siihen. Ehkä liiankin impulsiivinen näissä suunnitelmissaan ja turhan avoin. Sitten suunnitelmat vain muuttuvat. Kyllähän se saattaa ärsyttää, jos liian tosissaan seuraa.
Oppisitko kirjoittamaan sanan ...opiskelija ja urheilija ..... no mutta, onko liian vaikeaa ???? Myös sana tähtipölyä kirjoitetaan yhteen.
Minä ainakin toivoisin, että osaisin kirjoittaa ja lukea, mutta sulle riittää vuokra-asunto hienostoalueella ja hieno auto, säälittävää.
Martina ei osaa mitään. Hän ei. osaa sijoittaa rahaa tuottavasti, tulostaso vaihtelee, innovatiivisuus on hukassa, yhteistyö ei suju. Kaverit vaihtuu, ei luottoystävää. Mies ystävät vaihtuu, ei osaa rakastaa. Lapset ovat välttämätön paha. Äiti hallitsee vieläkin.
Älä höpötä
Hohhoijaa. Täyttä soopaa kommenttisi alusta loppuun. Soo boooring.
Aika osuva kommentti !!!!!
Martinan fanit on kumman hiljaa siitä kolmivuotisesta tutkintoon johtavasta koulutuksesta mihin Martinan överin itsekehun (kuka yllättyy että kehuu itseään) myötä ilmoittautui. Hei aloittaja, kun kehut Martinaa että kaikki onnistuu ja kaikkeen pystyy niin miten toi opiskelu??
Ei onnistu Martinalta opiskelu, tosin niistä syventävistä suullisista opinnoista en menisi vannomaan ......
Ja jos joku kertoisi miten se hoettu ominaisuus vahvuus näkyy? Martina kertoo olevansa vahva, rohkea, itsenäinen mutta noi ei näy mitenkään. Kiinnostava toi ilmiö sen kohdalla että fanit toistaa kuin jotain mantraa sitä mitä toi Martina sanoo olevansa. Mutta missä se näkyy? Itkupilli Iholla-sarjassa, pienten vaikeuksien edessä murtuu täysin, vahva? Parisuhteessa jopa huonossa ollut koko aikuisikänsä, itsenäinen? Jumppaa ja matkustelee turvallisesti samoissa paikoissa ja treenaa samalla tavalla aina muita ihmisiä mukana, rohkea? Eli miten se on?
Itkihän siinä muutkin, minusta on outoa jos ei näytä tunteita, silloin itketään kun itkettää.😥
Äläs nyt viitsi. Tiedät kyllä hyvin, että kyse oli siitä hysteerisestä suhtautumisesta kun lääkäri soitti. Pikkuvamma, lyhyt toipumisaika ja paranee. Itkemistä ei kukaan kiellä, mutta suhtautuminen oli kuin olisi maailman loppu.
Väittääkö muut olevansa vahvoja, rohkeita, itsenäisiä? Ei mun mielestä. Mutta tässä sen näkee, kun kysytään että missä noi ominaisuudet oikeasti näkyy, ei tule vastauksia
Niin on. Kukaan fani ei osaa perustella. Luulisi jo silmien avautuvan. Totuushan on se, että ei ihminen ole tietynlainen vaikka se päivästä toiseen niin väittää. Eli ei Martina muutu rohkeaksi, itsenäiseksi, vahvaksi vaikka se kertoo säännöllisesti olevansa tuollainen. Mitään käytännön näyttöä ei ole.
Ei asiat myöskään muutu sellaisiksi mitä yrität väittää, vaikka 24/7 asioita hokisit keskustelupalstoilla.
Ei niiden tarvitsekaan. Martinan seuraajien vain pitäisi avata silmät, mutta niin tyhmää porukkaa että turha toivo. Toistavat Martinan perässä kaiken mitä se kehuu itseään
Niin Martina han osaa lukea hiljalleen koska Lukihäiriö on osa syynä siitä ylivilkaudesta jota ei hänen kohdallaan ole hoidettu mitenkään. ADHD lääkitys olisi saattanut auttaa mutta nythän se on myöhäistä koska julkisuuskuva on tärkeintä.
Tässä kirjoituksessa oli melkein kaikki siansaksaa, mutta siitä olen samaa mieltä , että saattaa hyvinkin olla ADHD ja lukihäiriö. Olisi Anne kiinnittänyt aikoinaan asiaan huomiota, mutta taisi olla muuta tekemistä.
Suomi on kyllä jännä maa,kun täällä on paljon terapiatta jääneitä etukammarin narsisteja, jotka ottaa alituiseen uusia uhreja, eivät opi ikinä kuuntelemaan toisia. Sairasta on, kun jotkut pitää narsismia trendikkäänä. Eli kykenettömyyttä kuunnella muita.
Sitten on niitä toisia hulluja jotka seuraa, näiden narskujen tekemisiä asiantuntija raatina. En kuvaa tätä joukkiota sen enempää, vaan jätän sen lukijan oman mielikuvituksen varaan. Täällä nämä jotkut kuitenkin ovat kaiken tietäviä ventovieraiden asioista . Ja omasta itsestään asiantuntevana analysoijana.
Eikä sillä ole väliä kuka on julkkis, sama pätee kaikkien kohdalla.
Tiedätkö mitä? Tulikohan tuossa nyt analyysiä ja kaiken tietämistä täysin vieraista ihmisistä? Se on jännä ilmiö täällä, että arvostellaan jopa pilkallisesti muita siitä mitä tasan tarkkaan itse tekee. Huomaatko?
Älkää RUOKKIKO näitä ylistysketjuja Martinasta! Näitä tehtailee se sama sekoboltsi, joka 24/7 puolustaa ja kehuu Martinaa täysin valheellisin perustein. Älkää kommentoiko ketjuun! 😝
Aloituksessa ei ole mitään valheellista.
Pitääkö luetella työntekijöiden nimetkin vielä? Aöitetaan ilkasta. Tsek.
Juu "leijonaemo" särähti pahasti...hahahhah....äitinä jätti 1 v muksun et pääsi pettämään aviomiestään levin vessaan. Martinalla ei pitäis olla yhtään lasta, ei se ole pystynyt niille tarjoo onnellista perhe elämää. Vain alati vaihtuvia miehiä lasten elämässä vuodesta toiseen. Karmeita riitoja lasten isien kanssa, joita lapsi parat joutu kuulemaan ja myös lukemaan niistä heti kun lukemaan oppivat. Me lyötiin vetoa että ennen kesää Martinalla on jo uus mies ulkomailta, minkä luona käy haarojaan availemassa. Ei tule sekään kestämään.
Martinalla on paniikki päällä. Kello käy armotta ja 40 on mittarissa vaikka miten botoxia ja mesolankoja lisäisi. Rikkailla miehillä ei ole mitään intrestiä ottaa jotain vanhaa muijaa jonka maine näin karsea. Kyllä ne saa paljon nuorempia ja kauniimpia, moraaliltaan parempia naiia niin paljon kun haluavat. 10 vuoden kuluttua kuka ostaa 50 vee Martinan "valmennuksia"....hahahaha...juna meni jo.
Mihin Martina tarvisisi rikasta miestä. Ei sitten mihinkään. Miehistä ei ole muuta kuin haittaa.
Kirjoitusvirhe🙈
On pakko tunnustaa, että jos silkkaa roskaväkeä oleva ihminen kykenee BS:iä myymällä takaamaan elantonsa, ei voi kuin hattua nostaa. Ei roiku soppalassa vinkimassa rahaa.
Mitä tämä sitten kertoo hänen asiakkaistaan, onkin toinen juttu.
27 työntekijää. Helppo selvittää nimet.
Valehdella hän osaa. Ei mulla muuta.
Elämänsä perustuu valheille 24/7
Siis mitä? Aitolehti oikeasti kertoo olevansa korkeanpaikanleirillä : D...Onko sillä kadonnut todellisuus jo kokonaan. Valmistatuuko mielessään kiinan olympialaisiin kenties...
Ei valmistaudu Kiinan olympialaisiin. Höh? Valmistautuu Ironman MM-kisoihin ja sitä ennen on Saksassa triathlon-kisat. Aivan samoin valmistautuu kuin muutkin noihin kisoihin osallistujat. Miten joku luulee että Kiinassa on jotkut olympialaiset joihin Martina olisi osallistumassa. Voi elämän kevät! Pitäisi edes yleistieto olla hallinnassa jos tänne kirjoittelee.
Toi oli vitsi, mutta näköjään liian vaikea. Mites tota korkeanpaikanleiriä tarvitaan saksan kisoihin? Valmistautuu kuin muutkin, ketkä muut?
Kuuluuko triathlonistin harjoitteluun korkeanpaikanleiri vaikka kisat ei ole korkealla? Voiko joku asiasta tietävä kertoa.
Hyöty korkealla harjoittelusta tulee usean viikon harjoittelusta. Korkealta palatessa veren punasolujen määrä on korkeampi kuin normaalisti noin 10-14 päivää. Vaihtoehto leirille on teltta, joka simuloi korkeaa paikkaa. Toisin sanoen Martina on viikkoja tuolla ja tulee pois lähellä kisoja. Muuten tuo on ihan normaalia hiihtoa, jota olisi voinut Suomessakin tehdä. Korkeapaikanleiri....
Niihän se raukka varmaan luulee, että hänet on valittu hiihtojoukkueeseen.
Sehän oli vitsi, mutta et sitäkään ymmärtänyt......hm
Martinaa ei kukaan voi kadehtia, ei kukaan täyspäinen ainakaan. En ikinä voisi olla yhtä surkea äiti lapsilleni, en yhtä surkea parisuhteissani, en niin rahanahne, en niin katkera exäni uudelle avoliitolle, että se on sumentanut Martinan kaiken tekemisen. Martina vois todellakin mennä sinne Espanajaan for ever, ei tarvis paluulippua. Lapsilla ois parempi elämä. Ilman häpeää äidin tekemisistä ja uusia miehiä mitä se kerää kuin marjoja.
Tämä exä ja exän nyxä on tuomittu huumeista.
Voi olla että joskus muuttaakin Espanajaan. Missä sellainen maa muuten on?
Täällä törkypalstalla arvostelet sinulle tuntematonta ihmistä, minkälainen äiti tekee niin, kannustatko lapsiasikin arvostelemaan ja kiusaamaan toisia ihmisiä.
Voi voi ja nääs nääs
Se on varmaan vielä Kolumbukselta löytämättä... Sijaitsekoohan se kv. englanninkielinen opinahjokin siellä, kun siitä ei ole mitään tietoa kenelläkään. Tuskin Martinalla itselläänkään. :D)))
Sitähän sä just teet 24/7. Olet täysin väärä ihminen arvostelemaan muita.
Eikö Martinan ex avokki (siis tämä Therman ) Martinan aikana käyttänyt mitään päihteitä, vaan heti kun Sofian tapasi, niin alkoi päihteiden käyttö. Tämä on täysin epärealistinen väite ja Martina tietää sen myös itse, joten olisi jo hiljaa se muija.
Missähän sijaitsee Espanaja ???
Martina hiihtää päivät ja opiskelee kandin tutkintoa illat. Kova nainen!
Onkohan jo maisterin paperit taskussa, kun Alpeilta palaa ....VAMOS ja kokakuu.
Kuka niiden lasten kanssa sitten on??
Huonona puolena haluaisin sanoa, että Martinalta puuttuu naisellisuus.
Ei miehiä kiinnosta hänen urheilunsa, eikä pienet ansiotulot.
Pitääköhän M kovaa ääntä kun lykkii?
Hyvinvointivalmentaja ei tiedä edes sitä ettei muutaman päivän hiihtely korkealla vaikuta yhtään mihinkään. Kukas uskoo sen juoksuoppeja : D
Kaikki asiaansa käy kertomassa julkisuuteen. Ei arvosta toista osapuolta lainkaan, että pitäisi asiat yksityisinä.
Hannulla on syyte niskassa, mutta silti voisi Martina olla hienotunteinen toista kohtaan ja jättää yksityisasiat, mihin Hannu liittyy yksitysasioina ilman julkisuutta.
Enkä minä arvosta Martinaa. Sydämensivistys puuttuu tältä naiselta kokonaan.👎
Nää sun äklön ylimakeat ylistysaloitukset ja -ketjut Martinasta tekevät kyllä enemmän hallaa kuin hyötyä Martinalle. Nää menee niin överiksi, että sä ainoastaan vahingoitat idoliasi vaikka päinvastaiseen pyrit ja saat hänet vielä enemmän naurunalaiseksi kuin hän kenties jo on. Kaikki vähänkin mediaa seuraavat tietävät kyllä kuka Martina Aitolehti on ja hänen historiansa/nykyisyytensä. Onhan hän ihan riittävästi asioistaan ja tekemisistään instassaan kertonut ja lehtiin antanut haastatteluja. Sun on täydellisen turhaa yrittää kertoa Martinasta jotain muuta kuin mitä on jo melkein kaikkien tiedossa. Ei ole tarvetta yrittää maalata mustaa valkoiseksi tai minkään muunkaan väriseksi. Myötähäpeä lapsellisuuttasi kohtaan on suuri. :(
Ne on noi Martinan fanit sitä tylsempää kynää siellä penaalissa. Ne uskoo kaiken mitä Martina sanoo ja toistaa sitä mantran lailla vaikka olisi niin kaukana totuudesta kuin voi.
Olet harvinaisen tyhmä.🤣
Ymmärrettävästi totuus sattuu
Mutta en onneksi sentään niin tyhmä kuin Martina, osaan kirjoittaa ja lukea....VAMOS ja kokakuu
Jos tykkää epärehellisyydestä niin sitä saa, kun seuraa Feikkilehteä.👍
Etenkin CrosXswim on ruptsin suosituin laji.
Kakki julkkishemmet treenaa sitä 27/7.
Yeah yeah
Ihanko kakki 🤣🤣🤣
Kyllä, Martinan upeaa kirjoitusta...kakki.....kokakuu, onko Martina ollut muutaman lukukauden apukoulussa ja siihen se koulutus sitten jäikin.
👍😂🤣
Aloittaja, pari kysymystä. Miksi Martina ei ole voittanut yhtään kisaa? Miksi Martina ei aloittanutkaan bachelor of sports -koulutusta. Kun kerran pystyy ja osaa ihan mitä vaan. Voisitko kertoa
Lahden MM-kisoissa on 6000 osallistujaa. Äiti!!!!!!! Miksi Martina ei voita siellä kaikkia. Poljen jalkaa!!!!! Äiti mä haluun että Martina tulee ja voittaa kaikki kun se on kerran treenannutkin niin että me muut olemme kateudesta vihreitä. Mistä pirusta sillä on aikaa treenata. Äiti!!! Miksi Martina ei kerro meille missä opiskelee että pääsisimme lähettämään opiskelupaikkaan Martinan rikosrekisterin. Äiti!!!!!!!
Hannun PT-opinnot ja mahdolliset uudet työmahdollisuudet olemme jo pyrkineet torppaamaan mutta miksi Martina on niin salaperäinen ettei kerro meille kaikkea. Ja onko sillä joku miljonäärikin jota salaa tapailee. Emmä kestä!!!!!!!!
Olet naurettava, mutta vastaus olo juuri se mitä odotinkin. Ei ole seuraajalla tietoa, ja tuollainen lapsellinen vastine on paras kuin pystyy. Tiedoksi että Martina ei ole voittanut mitään edes pienen piirin triathlon, puolimaraton yms. Ei yhtään edes paikallista.
Salaperäinen?? Sehän kertoo kaiken. Sehän tuon koulutuksen itsekehun myötä julkaisi. Nyt kun siitä kysytään eli asiasta, jonka itse kertoi, tulee seuraajilleen hätä käteen. Ei muuten 6000 osallistujaa kilpaile samassa sarjassa. Ota edes perusasioista selvää ennen pään rääpimistä. Arvasin että Martinan seuraajat ryhtyy tuollaiseen epätoivoiseen kommentoijan pilkkaan, kun kysymykset osuu arkaan paikkaan .
Sorry nyt, mutta eiköhän se ihan itse ollut osallisena tapahtumiin, joiden vuoksi työmahdollisuudet kärsineet. On jo todella sekopäistä syyttää Hannun raiskaussyytteestä keskustelupalstojen ihmisiä. Tajuatko??
Martinalla on vaan aikaa, ei käy missään normi duunissa, ei pysty , kun ei ymmärrys riitä muuhun kuin täyteaineisiin ym härpäkkeisiin. Täysin kouluttamaton, kielitaidoton , ei osaa kirjoittaa eikä lukea kuin heikonlaisesti. Eihän sellainen mitään töitä saisi mistään. Ainoa keino elannon hankkimiseen on julkisuudessa roikkuminen ja kopioitujen valmennuksien kauppaaminen ALE hinnoin. Säälittävää ja noloa.
Ikä näkyy ja rahamiestä ei vaan löydy.
Nyrkki heiluu ja niin siunattu 😂😂😂
Onnea sinulle🤣
Martina presidentiksi, niin Ruptsissa psukkuu
Kun tätä Suomi24:sen anonyymia juorupalstaa katsoo milloin vain, niin luulisi että ketään muuta C-luokan julkkista ei Suomesta edes löydy 😂 Pitkätekstisiä ja positiivisia, sinällään tietysti aivan yhdentekeviä juorusyötteitä viikottain, vuodesta toiseen. Kuitenkaan missään muualla netin keskusteluissa kyseisestä henkilöstä ei löydy yleensä mainintaakaan. 🤔 Kummallista... no ehkäpä hänellä on vain niin paljon "faneja" juuri täällä 24:ssa, jotka tykkäävät määrätietoisesti ylläpitää tätä juorurumbaa 😁
Eikä se "urheilusuoritukset" saa mistään muualta palstatilaa kuin viihdeuutisista ja suomi24. Että kovin on outoa kun oikein korkeanpaikanleirillä harjoittelee...
Onko kuuluisakin urheilija, kun oikein korkeanpaikanleirillä suksittelee. Siellä pitäisi viipyä pari viikkoa ennen kuin sillä olisi olellista vaikusta mihinkään kehossa.
Kerrankin hyvä ja totuuden mukainen aloitus. Martina todella itse omilla ansioillaan ansainnut kaiken huomion ja kunnioituksen . Ihailtava nainen.
Kuka kunnioittaa? Sinä.
Moikkelis, Martina on fiksu ja ahkera. Tienaa 200.000 vuodessa. Itse opiskelija-yrittäjänä tiedän mitä on kova työnteko. Itse liikun aika lailla samoissa tulotasoissa joten start-up yrittämisen ja ahkeruuden kokemuksella voin sanoa, että Martina on piin kova bisnesnainen. Heippa sinne siideripullojen keskelle. Hi hi.
Hi hi. Koikkelis vaan. Helppo se on täällä väittää olevansa ihan mitä vaan. Se että pidät Martinaa kovana bisnesnaisena kertoo kyllä sen, että et ymmärrä oikeasti liiketoiminnasta mitään.
Martina on vaan niin "draumaattinen" ihminen!
Olen lentokoneessa vaihtanu pari sanaa.mahtavan olonen tyyppi!hyvä martina jatka samaan malliin,jalat maassa ja pää pilvissä😊
Nopeat päätelmät onko joku hyvä vai ei, jos on vaihtanut pari sanaa
Stefu on älykäs, viisas, komea, varakas mutta kuitenkin tavallisen oloinen nöyrä "naapurinpoika".
Komea on Stefu ilman päihteitä.
KUKA ihmeessä voi olla näin kiinnostunut ja vaivaantuu vääntämään samanlaisen ylipitkän vuodatuksen kyseisestä henkilöstä? Tulee mieleen jotkin lähiöpizzerioiden mininovellin pituiset viiden tähden google-arvostelut 😂
Rouva on esillä vuodesta toiseen anonyymikeskustelun aloituksissa täällä Suomi24:ssa mutta ei koskaan missään muualla. Kuka siis on niin kiinnostunut että jaksaa pitää "keskustelua" ja kenelle tahansa aivan tyhjänpäiväisiä juoruja koko ajan tulilla? 🤔
Tämä julkimohan kertoi itse aikoinaan että iltiksen paljastusjuttu hänestä jonkin päissään kolaroineen venäläisen potkupalloilijan salarakkaana oli pitkään teipattuna seinälle, koska tuntui että sitä on elämässään saavuttanut asioita. 🤦♂️
Seuraava juttu minkä itse kassajonossa lehden kannesta bongasin olikin sitten "Martina ja kohusilikonit!". Siitä se sitten lähtee ja näin se "brändinrakennus" toimii pienessä Suomessa. 😂
Jaksat vaan rummuttaa vuodesta toiseen niin pian ihmiset jo unohtaa että millä "meriiteillä" kukin julkisuuteen alunperin änkesi.
Se oli kylläkin tämä potkupalloilijan tyttöystävä joka päissään kolaroi tämän potkupalloilijan ökyauton ja sai ehdonalaisen.
Käyköhän Martina terapiassa? Tekisi hyvää sille naiselle ja jo lastenkin takia.