IRONSIDE työkalut

Anonyymi

5

2004

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ne ole kalliita, hyviä tai huonoja.

    • Anonyymi

      Pääosin todella hyviä, varsinkin saksassa valmistetut pihdit, leikkurit ja ruuvarit. En tiedä minkä tehtaan tekemiä ovat, mutta ainakin nuo ovat aivan huippulaatua.

    • Anonyymi

      Se on monella merkillä (siis merkkituotteista puhuttaessa) niin, että suurin osa hankitaan alihankintana joltain joka oikeasti osaa tehdä hyvää tavaraa, mutta välillä jotain pettää systeemissä.
      Ironsiden leikkurit ovat varmasti hyviä, on tullut niitä muutamia hankittua, mutta viimeksi uusin pakkiin setin Stanley Fatmax pihtejä/leikkureita. 4 eri tuotetta, 3 oli made in France ja aivan huippuja, yksi oli made in China ja sen kyllä huomasi...mutta ei hinnasta, se oli hinnaltaan ihan linjassa näiden ranskalaisten kanssa. Eikä siinä stanleykään näyttänyt pitävän huolta siitä, että ranskalaiset ja kiinalaiset edes näyttäisivät samalta, Ranskalaisissa oli Stanley Fatmax printattuna kahvaan, kiinalaisissa vain pahvilätkään jolla pihdit roikkuivat kaupan piikissä, kahvat olivat väritykseltään sentään sinne päin.

    • Anonyymi

      Kuten on jo tullut tässä palstassa selväksi Ironsiden pihdit, ruuvimeisselit ja kiintolenkkiavaimet ovat hyviä ja ne tehdään Saksassa. Kiintolenkeissä ei valitettavasti ole kaiverrettuna made in Germany tekstiä, mutta avaimessa kiinni olevassa pahvissa lukee kyseinen teksti. Ironsiden saksassa valmistetut tuotteet ovat 25 vuoden takuulla ellen nyt aivan väärin muista.

    • Anonyymi

      Turha turhaa palstan aktivointia, takuuajasta näkee työkalun laadun tai sen puutteen !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4817
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2178
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1822
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1455
    5. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      34
      1425
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1371
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      20
      1329
    8. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1116
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      318
      1091
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe