ltsetuhoisia ajatuksia rokotteen takia

Anonyymi

Varmaan kaikille alkaa olla selvä koronarokotteiden vaarallisuus. Eri sairauksien määrä kasvanut räjähdysmäisesti, prionitaudit tulossa ja äkkikuolemat arkistuneet. Rokotettu ap miettii josko itsemurha olisi parempi vaihtoehto? Ei taida olla mitään keinoja selvitä piikistä?

5

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko saanut haittoja piikistä? Jos et, olet saattanut joutua plaseboryhmään. Jos olet saanut, niin älä siitä vielä huoli. Piikkihaittoihin tullaan keksimään hoitoja piankin, monet lääkärit ja muut terveysammattilaiset jo kehittelevät niitä.

      • Anonyymi

        Ei ollut plaseboa. On ollut haittoja, jotka jatkuu edelleen. En oikein usko hoitokeinoja löytyvän ennen kuin on liian myöhäistä. Toivottavasti olen väärässä. Ap


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ollut plaseboa. On ollut haittoja, jotka jatkuu edelleen. En oikein usko hoitokeinoja löytyvän ennen kuin on liian myöhäistä. Toivottavasti olen väärässä. Ap

        Mitä jos hakeutuisit vaikka MKR:n johonkin ryhmään, missä on asiasta tietäviä ja saman kokeneita? Yksin kun miettii kaikki näyttää aina pelottavammalta. Netissä kokemusten vaihtaminen ei vastaa henkilökohtaista kontaktia.
        On myös sellainen ilmiö kuin nosebo, vastaava kuin plasebo. Kun pelkoenergia on vahvaa niin kaikki kivutkin tuntuvat pahemmilta. En tarkoita vähätellä, päinvastoin, olen täällä jakanut tietoa ja linkkejä k-piikkien haitoista ja toivon että mahdollisimman moni jättää piikin ottamatta.

        Äskettäin julkaistiin tutkimus, jota otsikoitiin osapuilleen niin että osa koronapiikkien haitoista oli noseboa, "kuvittelua." Tämähän ei ole totta, sillä esim. Fimea hyväksyy vakaviksi rokotehaitoiksi vain sellaiset, jotka edellyttävät sairaalahoitoa, tai muuten jonkin objektiivisen mittarin. Esimerkiksi voimakas, pitkäkestoinen kiputila, jonka takia henkilö ei pysty kävelemään kunnolla kahteen viikkoon, ei ole Fimean mielestä vakava haitta ellei henkilö ole ollut hoidettavana sairaalaosastolla sen takia. Luokittelussa on muutenkin paljon pielessä, sekä raportointikäytännöissä.
        Tästä huolimatta nosebo on todellinen ilmiö sekin. Jos kovasti pelkää jotain haittaa tai sairautta, niin lievät oireet kuten kuumeilu, huimaus tai jotkut kivuntuntemuksetkin voivat johtua siitä.
        Stressiä pitäisi siis vähentää, jotta kehosi saa rauhoittua ja voimaantua.
        Varsinaisten haittojen tutkiminen ja hoito olisi tärkeää, nyt vaan en tiedä muuta mihin suositella hakeutua kuin tuon Mkr:n. Sieltä voisi saada jonkun asiaan perehtyneen lääkärin yhteystiedot.
        Täytyy varmaan vielä vähän odottaa kunnes selvitetään piikkien vaikutuksia tarkemmin, ja sitten varmasti tulee myös hyviä hoitokeinoja käyttöön. Jos vielä silloin edes tarvitset, ehkä toivut jo sitä ennen:) Kaikkea hyvää sinulle:)

        https://koronarealistit.com/moniammatillinen-koronakriisin-ratkaisuryhma-mkr/


    • Anonyymi

      Enpä ole ottanut, mutta kuulemma kuumeilua ja matalaa verenpainetta voi aiheuttaa, joka voi olla tautien "moottorin", eli ektoplasman poistumisenkin merkki - joka voidaan tosin hoitaa yleisellä detoksifikaatiolla, kuten paastolla.
      Rokotteilla voidaan tosin ja pitempiaikaisesti syöttää ihmisiin ja eläimiin nanoteknologiaa, jonka pelossa useat eivät tuota huolikaan.
      - Joku keskustelusta puhui itsetuho-ajatuksista, joka viittaa psyyke-lääkkeisiin ja joita itsellekin kapseleissa kerran työnnettiin, vaikka olin kipupotilas. Tuo sentään meni parissa tunnissa ohi...

    • Anonyymi

      Ei nyt kyllä tuolle tielle kannata lähteä. Vertaistuesta tosiaan voisi olla apua sinulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      964
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe