Minua on ruvennut nyt vähän hävettämäänkin kun läheiseni saavat tietää tupakoinnistani vaikka sanoin lopettaneeni vuosia sitten.
Olen nyt jo 2 vuotta yrittänyt lopettaa kun nuorena aloitin ryhmäpaineen takia ja koitan edelleen lopettaa.
Nyt menee noin 5-10 tupakkia päivässä mutta muut haistaa jos olen "kauppareissulla" käynyt polttelemassa.
Mikä olisi helpoin tapa estää tämä tupakin haju onko mitään tiettyä hajusteita yms?
Miten saan tupakin hajun estettyä parhaiten?
Anonyymi
2
387
Vastaukset
- Anonyymi
Koita hajuvettä eli suihkautat vaatteiden päälle sitä.Niin jopa sanotaan että tuoksut hyvälle.Naisetkin tykkää kun tuoksuu hyvälle eli hajuvedelle.
- Anonyymi
Et mitenkään tupakoimaton haistaa tupakoivan monen metrin päähän.
Lopeta moinen pellely tupakka ei mene suuhun jollei sitä itse laita!!
Entinen tupakka mies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984832Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691319En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5581216- 531135