Persuissa mietitään kuumeisesti uutta heppua ulkoasiainvaliokunnan joihtoon.
Teuvo Hakkarainen on jäljellä olevista persuista vahvoilla.
Ansioluettelo pn persuksi pitkä:
Kielikurssia on käyty Brysselissä ja oppaan avustamana osaa käyttää EU-parlamentin wc-tiloja.
On kierrellyt pitkin poikin maita mantereita.
Valitettavasti persuissa kaikki ovat Putinin väkeä.
Niikko oli myös Kiinan mies, joka järjesti Suomeen Kiinalaisten tiedusteluväkeä ja sai melkein lähetettyä Kiinaan kaikki Suomen siitosketutkin.
Ei koira karvoistaan eroon pääse.
Niikko ei ole muuttunut yhtään siitä, kun varasti ensimmäisen käsilaukun.
Teukka ehdolla valiokunnan puheenjohtajaksi?
16
81
Vastaukset
- Anonyymi
Onkos teukka muuttunut siitä kun varasti kirkkohopeat?
- Anonyymi
Teukka ei ole eduskunnassa, vaan kirkastaa Suomen kuvaa Brysselissä (jos sattuu olemaan paikalla).
- Anonyymi
Ulkohuusiasioiden hoidostahan on Teukalla tukevasti kokemusta. Teukka voisi kertoa naapurin isännälle millaisella riu'ulla on istunut Väli-Amerikassa.
- Anonyymi
Kirkastaa ja kirkastaa, mutta EU-parlamentista voi erota.
Hakkarainen on myös valittu kansanedustajaksi nykyiseen eduskuntaan ja hommaa hoitaa toinen helluntailainen varakansanedustaja Toimi Kankaanniemi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirkastaa ja kirkastaa, mutta EU-parlamentista voi erota.
Hakkarainen on myös valittu kansanedustajaksi nykyiseen eduskuntaan ja hommaa hoitaa toinen helluntailainen varakansanedustaja Toimi Kankaanniemi.Ei kai kikkelikorttimiestä voi ulkoasoita päästää hoitamaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kai kikkelikorttimiestä voi ulkoasoita päästää hoitamaan!
Mieluummin vaikka Tuksu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mieluummin vaikka Tuksu
Tuksu, Teukka tai Toimi.
Anonyymi kirjoitti:
Tuksu, Teukka tai Toimi.
Tuksukin on helluntailaisia.
Teukka, Toimi ja Niikko muodostavat helluntailais-persujen Pyhän kolminaisuuden.
Teukka ja Toimi ovat oikeita naistenmiehiä.
Toimi lähettelee puolitutuille naisille "Nussittuna nukut hyvin"-viestejä ja Teukka kikkelinsä kuvia.
Teukka on kunnostautunaut nais-asioissa eduskunnassakin rutistelemalla vammoja Leena Merelle ja riepottelemalla Räsäsen Päiviä tukasta pitkin eduskunnan puistikkoa.- Anonyymi
Pe.ku kirjoitti:
Tuksukin on helluntailaisia.
Teukka, Toimi ja Niikko muodostavat helluntailais-persujen Pyhän kolminaisuuden.
Teukka ja Toimi ovat oikeita naistenmiehiä.
Toimi lähettelee puolitutuille naisille "Nussittuna nukut hyvin"-viestejä ja Teukka kikkelinsä kuvia.
Teukka on kunnostautunaut nais-asioissa eduskunnassakin rutistelemalla vammoja Leena Merelle ja riepottelemalla Räsäsen Päiviä tukasta pitkin eduskunnan puistikkoa.Ja Päivi tykkäsi.
- Anonyymi
Ei ole mitään järkeä Halla-Ahoa laittaa tehtävään.
Mestari on luottomiehensä Niikon valinnut, joten samaa touhua jatkossakin.Niikko on jatkanut tänään samaa hölmöilyä, joka ei ole yllätys.
Selittelee medioille, ettei oikeasti ole tehnyt mitään väärin, vaan media on hänen mukaansa ylitulkinnut hänen sanansa, eli syyllinen on media.
Niikolla on sellaset taustat, että tapausta käsitellään Murha-Infossakin
ttps://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?f=26&t=34615&sid=2dc52547a65ed335699176b2067f9de0- Anonyymi
Pe.ku kirjoitti:
Niikko on jatkanut tänään samaa hölmöilyä, joka ei ole yllätys.
Selittelee medioille, ettei oikeasti ole tehnyt mitään väärin, vaan media on hänen mukaansa ylitulkinnut hänen sanansa, eli syyllinen on media.
Niikolla on sellaset taustat, että tapausta käsitellään Murha-Infossakin
ttps://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?f=26&t=34615&sid=2dc52547a65ed335699176b2067f9de0Persut vetivät taas uhriutumisvaihteen silmään. Kuinka nuo persut oikein kehtaavat? No kyllähän persut kehtaa.
- Anonyymi
No eikös Laura olisi hyvä, hän on Orbanin kaveri ja Orban on Putinin kaveri.
- Anonyymi
Mikä ettei.
Gradu-Laurakin on varteenotettava ehdokas. Anonyymi kirjoitti:
Mikä ettei.
Gradu-Laurakin on varteenotettava ehdokas.Nyt on mestari pestissä ja jatkanut töppäilyä.
Allah-Aho usuttaa Venäjää hyökkäämään kehottamalla Ukrainaa ja Eurooppaa katkaisemaan diplomatian Venäjän kanssa.
Ei tuo käytös ole Suomen ulkopoliittisen linjan mukaista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä631812- 1231344
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1281297- 1401064
- 101917
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten340854Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82744Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55674Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50663Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j66638