Ristiriitaisia tuntita :(((

Anonyymi

Yli vuosi sitten tajusin että kaikki ei ole hyvin. Sitä ennen olin laihduttanut puoli vuotta kun olin 12-vuotias. Vuosi sitten söin vielä noin 1000 kcal päivässä. Viime keväänä enää 300. Kesällä ja nyt syksyllä meni paremmin mutta tässä sitä taas ollaan pitämässä kirjaa kaloreista ja piilottelmassa ruokaa. Aina ennen on ollut selvää, että en halua syödä, eikä tee mieli syödä. Nyt tilanne on eri. Minun tekee mieli syödä koko ajan ja ahmia jotakin hyvää mutta en halua. En siis koskaan kuitenkaan ahmi. Vaikka pelkäänkin sitä niin välillä unelmoin että vetäisin litran pirtelöä yms. Sitten mietin että ehkä joskus pystyn siihen. Auttakaa, pelkään että oikeasti kohta ahmin!!!! Nyt syön 600 kcal päivässä, viikonloput 650. Onko se liikaa?

2

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Terveys kärsii noin alhaisella kalorimäärällä. Nälkä ja halu ahmia on normaali reaktio saada energiaa.

    • Anonyymi

      Voi luoja.Ei ole liikaa vaan liian vähän.Anorektikot on just tollasia.Syö muutama sata kaloria ja ihan kauheeta kun on liian paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      50
      1364
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      160
      1166
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      1037
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      902
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      200
      889
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      12
      832
    7. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      786
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      52
      785
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      765
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      749
    Aihe