Oppositio tukkanuottasilla

Anonyymi

Kokoomus ja persut ei sovi samaan veneeseen? Välillä tulee sammakoita.

5

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koomista seurattavaa politiikka ja varsinkin valtamedian toiminta sen ympärillä. Esimerkkinä edellisestä persuille hihitteleminen heidän vastustaessa polttoaineverotuksen kiristyksistä ja keskustan joka sillä alkoi ratsastamaan nostaminen hyväntekijöiksi samassa asiassa tuoreimpana kasvona sille Sipilä. Hällä väliä siitä, että Sipilän hallitus itse teki päätöksen pumppuhintojen nostosta. Edelleen persujen kipatessa kokoomus välikysymyksessä laidan yli media käänsi sen muotoon ettei se kelvannut edellisille.

    • Anonyymi

      Persuille tulee jytky ens vaaleissa ja vastaavasti saarikolle potkut......maakuntien ja palvelujen takia! Ps ainut puolue joka huolissaan polttoaineiden hinnasta!!!!

      • Anonyymi

        Miten se luetun ymmärtäminen on aina ylivoimainen asia?

        Toistetaan...Sipilä vuorostaan esiintyy ihmisenä joka vastustaa polttoaineverotuksen kiristyksiä eikä ole todellakaan viimeinen kepu joka persujen vesillä kalastaa tuossa aiheessa ja sinä kerrot kuinka persut ovat yksin huolissaan polttoaineiden hinnasta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten se luetun ymmärtäminen on aina ylivoimainen asia?

        Toistetaan...Sipilä vuorostaan esiintyy ihmisenä joka vastustaa polttoaineverotuksen kiristyksiä eikä ole todellakaan viimeinen kepu joka persujen vesillä kalastaa tuossa aiheessa ja sinä kerrot kuinka persut ovat yksin huolissaan polttoaineiden hinnasta?

        Samat jotka nauroi bensavideolle tukee nyt sitä samaa huolta polttoaineen hinnan korotuksista 🤢🤮


    • Anonyymi

      Jokohan kohta kokomusta ja persut tekevät toisistaan epäluottamus välikysymyksen?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2172
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1826
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1334
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      970
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      960
    6. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      187
      926
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      905
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      750
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      746
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      719
    Aihe