Oppositio tukkanuottasilla

Anonyymi

Kokoomus ja persut ei sovi samaan veneeseen? Välillä tulee sammakoita.

5

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koomista seurattavaa politiikka ja varsinkin valtamedian toiminta sen ympärillä. Esimerkkinä edellisestä persuille hihitteleminen heidän vastustaessa polttoaineverotuksen kiristyksistä ja keskustan joka sillä alkoi ratsastamaan nostaminen hyväntekijöiksi samassa asiassa tuoreimpana kasvona sille Sipilä. Hällä väliä siitä, että Sipilän hallitus itse teki päätöksen pumppuhintojen nostosta. Edelleen persujen kipatessa kokoomus välikysymyksessä laidan yli media käänsi sen muotoon ettei se kelvannut edellisille.

    • Anonyymi

      Persuille tulee jytky ens vaaleissa ja vastaavasti saarikolle potkut......maakuntien ja palvelujen takia! Ps ainut puolue joka huolissaan polttoaineiden hinnasta!!!!

      • Anonyymi

        Miten se luetun ymmärtäminen on aina ylivoimainen asia?

        Toistetaan...Sipilä vuorostaan esiintyy ihmisenä joka vastustaa polttoaineverotuksen kiristyksiä eikä ole todellakaan viimeinen kepu joka persujen vesillä kalastaa tuossa aiheessa ja sinä kerrot kuinka persut ovat yksin huolissaan polttoaineiden hinnasta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten se luetun ymmärtäminen on aina ylivoimainen asia?

        Toistetaan...Sipilä vuorostaan esiintyy ihmisenä joka vastustaa polttoaineverotuksen kiristyksiä eikä ole todellakaan viimeinen kepu joka persujen vesillä kalastaa tuossa aiheessa ja sinä kerrot kuinka persut ovat yksin huolissaan polttoaineiden hinnasta?

        Samat jotka nauroi bensavideolle tukee nyt sitä samaa huolta polttoaineen hinnan korotuksista 🤢🤮


    • Anonyymi

      Jokohan kohta kokomusta ja persut tekevät toisistaan epäluottamus välikysymyksen?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1675
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1442
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      87
      1290
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1163
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1038
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1009
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      213
      815
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      743
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      718
    Aihe