Vuosia sitten latasin koneelle Skypen ja sainkin muutaman yhteystutun. Vuosien mittaan yhteydenotot ovat loppuneet. Kaksi on sairastunut Alzheimeriin ja unohtaneet koko ohjelman. Yksi meni vaikeaan leikkaukseen syksyllä eikä yhteys ole toiminut sen jälkeen, lieneekö henkilö enää elossakaan. Yksi kuoli influenssaan vuosi sitten eikä leskikään enää viestittele. Yksi suuttui asiasta, josta en mitään tiedä. Yksi lopetti tuntemattomasta syystä. Hollantilaisen etäsukulaisen kanssa ei onnistu, kun en osaa hollantia enkä englantia, hän taas ei osaa suomea. Satunnaisesti tulee omituisia yhteysyrityksiä: viimeksi eilen kiinankielinen, sitä ennen tuntemattomien isän ja lapsen keskustelu. Jne.
Olen koettanut poistaa näitä yhteystiedoistani, mutta en ole osannut. Tarkoitus olisi siis vain poistaa, ei estää mahdollista yhteydenottoa. Tuon kiinankielisen tosin estin.
Mitä merkitsee profiilikuvien (joita kuvia ei siis ole) ympyrän väri? Yhdellä se on vaaleanvihreä, toisella vaaleanvioletti?
SkypeSkypeSkype
Anonyymi
2
560
Vastaukset
- Anonyymi
Minä lopetin skypen, kun mikrosoft osti sen ja en senjälkeen saanut uutta versiota toimimaan.
- Anonyymi
Toimii, mutta päivityksiä tulee vähintään kerran kuukaudessa. Todennäköisesti se nyt vakoilee kaikkea tietokoneliikennettä. Ja todellakaan en saa poistettua valikosta henkilöitä mitenkään paitsi ehkä blokkaamalla. Sitä en halua, koska on aina mahdollista, että joku kuitenkin joskus haluaa ottaa yhteyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3191771Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751274Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831267- 1341147
- 79917
- 85861
- 48823
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro117777- 48770
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60726