Jätelumien kippaus virkistysalueille

Ihan oikeastiko Hollolan kunta hyväksyy jätelumien säilytyksen asuinalueiden virkistysalueilla?
Tuntuu olevan käytäntö useammallakin alueella tässä kunnassa. Perin kummallista.
5852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitä on jätelumi! Ei mitään muuta kuin lunta. Samaa kuin 100 vuotta ennenkin. Ei kai näitä taivaan lumia aleta kuskata Ekokemille eli ongelmajätelaitokseen. Mikäs hiilijälki siitä ajosta syntyy? Katsokaa vaan mihin paskannatte! Pitäisikö nekin kuskata käsiteltäväksi. Hulluutta!

Äänestä

Olisko likaista lunta tuolta katujen varsilta, siinä mukavasti kunnan pohjavesi likaantuu kun nämä likavedet sulaa ojiin tumppeineen päivineen. Oikein kiva, Hollola.

Äänestä

Ei pohjavedet katulumista pilaannu!

Äänestä

Vittuunko ne lumet pitää työntää? Kai käsität että johonkinhan ne on työnnettävä joten älä kirnua

Äänestä

Eikös niitä pudotettu työtjärveenkin ja siksi vesi sameeta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihan oikeastiko Hollolan kunta hyväksyy jätelumien säilytyksen asuinalueiden virkistysalueilla?
Tuntuu olevan käytäntö useammallakin alueella tässä kunnassa. Perin kummallista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu