Maatalousvirkamiesten määrä

Olisiko aika kypsä tarkastajien yms virkamiesten määrän vähentämiseen? Eikös ole jo kolme virkamiestä per maatila?
881
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tarkastajien palkat maksetaan myös maataloustuista.

Äänestä

Vähä-älyisille saatetaan tarvita apulaisia..

Äänestä
  • Ei kai ne sentään vähä-älyisiä ole. Törkeä kommentti!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei kai ne sentään vähä-älyisiä ole. Törkeä kommentti!

    Tosi törkeää on, ehkä ko. tarvii ite apua lääkkeistä.

    Äänestä

Kauhee määrä virkamiehiä per maatila. Onko järkee hei?

Äänestä

Eu- on byrogratian keskus, korostuu juuri maataloudessa. Eipä missään muussa ammatissa ole samaa paskaa.

Äänestä

No ei ole.
Kun Suomi aikoinaan liittyi tähän EU paskaan,niin tiloilla juoksi jos jonkinlaista
mittaajaa ja tarkastajaa ja tarkastajan tarkastajaa.Kaikki piti tehdä pilkkua nussimalla.

EU direktiivi määräsi joka vitun asian,mitä maatiloilla tehtiin.
Tuhansia pientiloja lakkautettiin,kun tämä EU byrokratia jylläsi.
Mikään ei enään kannattanut.

Äänestä

Paljon on törsälle tilpehööriä vaikka virkamiesarmeijoista vinkuu sano.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olisiko aika kypsä tarkastajien yms virkamiesten määrän vähentämiseen? Eikös ole jo kolme virkamiestä per maatila?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu