Xenonien vaihto?

Mitä on tullut maksaa Civikin xenonien vaihto? Vaihtovälihän on 120 thkm.
12426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hinnasta en tiedä, mutta anna mennä vain vanhoilla, jos pelaavat.

Äänestä

Merkkiliikkeessä voi olla yllättävän kallista puuhaa, mutta kun tiedät polttimon mallin, niin keskustellaan sitten lisää.

Äänestä
  • Noin 200€ tarvikepolttimoilla. Alkuperäiset on 150€ kpl.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Noin 200€ tarvikepolttimoilla. Alkuperäiset on 150€ kpl.

    Mikä on polttimon tyyppi, ohjekirjasta löytyy? Yleensä Xenon poltin maksaa alle 50€ kappale. Esim. Osram Xenarc ja puhutaan original polttomosta eikä mistään Kiinan kopiosta. Ei kannata maksella älyttömiä hintoja.

    Äänestä

ite oon vaihtanut..motonetistä hain..helppo homma.. virrattomana kun ollut yön aamullla vaihtanut.kirkastuu huomattavasti ....
nyt on civicci vaihtunut on ledit aivan paskat talvella umpiot jäässä...
ja näkyvyyskin ei hyvä..xenonit on parhaat ajovalot..sanon minä

Äänestä
  • Valojen hyvyys ei riipu niiden tekniikasta, siis onko halogen, LED vai Xenon. Nykyään on myytävänä uusia autoja, joissa LED valot ovat kelvottomat. Toki on myös hyviä. Vanha H4 hyvällä umpiolla voi olla erittäin hyvä ja toimiva.

    Äänestä

Ei niitä kannata huvikseen vaihdatella, jos valaisee normaalisti niin anna mennä vaan..
Katoppa tuolta, näkyy hyvin hintoja https://autojerry.fi/hinnat/xenon-polttimon-vaihto-hinta/ Mutta nuo on tavallisia halppis xenonien hintoja ja varmaan suurin osa 1kpl vaihdettuna.

Äänestä
  • Xenoninpolttimot päälle 50kp. Loppu työtä. Myös päivitys. 200 pintaan lasku.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Xenoninpolttimot päälle 50kp. Loppu työtä. Myös päivitys. 200 pintaan lasku.

    siis 200 politn vaihdosta ..civikkiin pikku juttu..sopii hyvin tekemään on tilaa..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    siis 200 politn vaihdosta ..civikkiin pikku juttu..sopii hyvin tekemään on tilaa..

    Kyl siel tukkosta on. Näissä uudemmissa.

    Äänestä

ei oo tukkosta mun uudemmassa .. hyvin pystyy vaihtamaan..

Äänestä
  • Mitä purit edestä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä on tullut maksaa Civikin xenonien vaihto? Vaihtovälihän on 120 thkm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu