Miksei duunarit lue?

Anonyymi

Miksei duunarit kuten raksamiehet tai lähihoitajat lue lainkaan kirjoja?

10

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän monet lukevat, varsinkin naispuoliset.

    • Anonyymi

      Ainakin niiden kirjahyllyissä on kirjoja. Ehkä se on sit vaan sisustuselementti...

    • Anonyymi

      Olen lähihoitaja ja tulee luettua paljon kirjoja. ;)

    • Anonyymi

      Toiset lukee jotkut ovat niin puutuneita arkipäivästään etteivät jaksa mitään kehittävää tai muuta hengen ravintoa. PS. Jörkan sanoin LUKEMINEN KANNATTAA AINA TAI KUUNTELE EDES KIRJAA...???

      • Anonyymi

        Hain kirjan kirjastosta ja laitoin sen pöydälle. Miten sitä kuunnellaan kun se ei sano mitään?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hain kirjan kirjastosta ja laitoin sen pöydälle. Miten sitä kuunnellaan kun se ei sano mitään?

        Varmistitko, että kirjan virtajohto on liitetty pistorasiaan ja kuulokkeiden johto kirjaan?


    • Anonyymi

      Eivät muuten lue välttämättä korkeasti koulutetutkaan. Kun aikoinani aloitin akateemisessa työpaikassa, niin minulle tuli aikamoisena yllätyksenä kuinka väki kahvipöydässä ylpeili sillä etteivät olleet lukeneet yhtään kirjaa koulusta päästyään. Yleensäkin sellainen korkeakulttuurin halveksuminen ja oman sivistymättömyyden esilletuonti olivat hyveitä. Tosi-TV:tä kyllä seurattiin.

      • Anonyymi

        Tämä on aivan tosi. Meillä sama homma. Minä en ole käynyt mitään koulua yläasteen jälkeen ja olen ainoa joka lukee. Korkeakoulun käyneet katsovat sinkkuohjelmia ja jotain luottomiestä.


    • Anonyymi

      Miten niin ei lue ?

    • Anonyymi

      Olipas aika snobistinen ja ylimielinen aloitus. Mutta ehkä se oli vain trollaava provo tai sitten aloittaja on vain sellainen vihervasemmistolainen norsunluutornissa asuva?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      131
      7222
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      94
      4970
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      73
      3801
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      3054
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      46
      2617
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      33
      2254
    7. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      28
      1999
    8. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      210
      1527
    9. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      326
      1347
    10. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      38
      1180
    Aihe