Miksei duunarit kuten raksamiehet tai lähihoitajat lue lainkaan kirjoja?
Miksei duunarit lue?
10
242
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän monet lukevat, varsinkin naispuoliset.
- Anonyymi
Ainakin niiden kirjahyllyissä on kirjoja. Ehkä se on sit vaan sisustuselementti...
- Anonyymi
Olen lähihoitaja ja tulee luettua paljon kirjoja. ;)
- Anonyymi
Toiset lukee jotkut ovat niin puutuneita arkipäivästään etteivät jaksa mitään kehittävää tai muuta hengen ravintoa. PS. Jörkan sanoin LUKEMINEN KANNATTAA AINA TAI KUUNTELE EDES KIRJAA...???
- Anonyymi
Hain kirjan kirjastosta ja laitoin sen pöydälle. Miten sitä kuunnellaan kun se ei sano mitään?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hain kirjan kirjastosta ja laitoin sen pöydälle. Miten sitä kuunnellaan kun se ei sano mitään?
Varmistitko, että kirjan virtajohto on liitetty pistorasiaan ja kuulokkeiden johto kirjaan?
- Anonyymi
Eivät muuten lue välttämättä korkeasti koulutetutkaan. Kun aikoinani aloitin akateemisessa työpaikassa, niin minulle tuli aikamoisena yllätyksenä kuinka väki kahvipöydässä ylpeili sillä etteivät olleet lukeneet yhtään kirjaa koulusta päästyään. Yleensäkin sellainen korkeakulttuurin halveksuminen ja oman sivistymättömyyden esilletuonti olivat hyveitä. Tosi-TV:tä kyllä seurattiin.
- Anonyymi
Tämä on aivan tosi. Meillä sama homma. Minä en ole käynyt mitään koulua yläasteen jälkeen ja olen ainoa joka lukee. Korkeakoulun käyneet katsovat sinkkuohjelmia ja jotain luottomiestä.
- Anonyymi
Miten niin ei lue ?
- Anonyymi
Olipas aika snobistinen ja ylimielinen aloitus. Mutta ehkä se oli vain trollaava provo tai sitten aloittaja on vain sellainen vihervasemmistolainen norsunluutornissa asuva?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433117- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082356- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851425- 391300
- 821159