Vai saako ollenkaan? Lenovo M10 tabletissa Wifi takkuaa jatkuvasti, on pitkät ajat poikki ja sitten palaa hetkeksi. Samalla sohvalla istuvalla emännällä on Lenovo miix320 W10 tabletti ja siinä Wifi toimii loistavasti.
Ainoa selitys tuolle takkuilulle lienee se että Android on kehitetty jostakin vtun Linux-kurttauksesta. Eihän sillä ole mitään edellytyksiä edes toiakaan.
Kuinka saa wifin toimimaan Androidissa?
13
204
Vastaukset
- Anonyymi
Hanki kunnon puhelin ja katso netistä ohjeet Wifin käyttöön.
- Anonyymi
🚨🚨🚑 hoitoa tarvitaan kiireellisesti
- Anonyymi
Jos satuit huomaamaan, kyse tabletista ja tuo M10 on se Android tabletti. Puhelimesta en maininnut sanallakaan, siinä netti pelaa puhelinliittymän kautta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos satuit huomaamaan, kyse tabletista ja tuo M10 on se Android tabletti. Puhelimesta en maininnut sanallakaan, siinä netti pelaa puhelinliittymän kautta.
Kaikkea ei aina huomaa
" ja katso netistä ohjeet Wifin käyttöön." - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
🚨🚨🚑 hoitoa tarvitaan kiireellisesti
Kunta järjestää sitä sinulle.
- Anonyymi
Mitä paskaa nyt oikein jauhat? Eiköhän vika ole ihan omassa laitteessasi tai omassa wi-fi -verkossasi. Androidissa wi-fi toimii hienosti, itsekin käytän sitä jokaikinen päivä. Ja mitä tulee Linuxiin niin paljon paremmin siinä tuntuu Wi-fi toimivan kuin Windowsissa. Winddowsissa wi-fi pätkii itselläni samalla koneella kun taas Linuxissa se toimii hienosti, ja molemmat käyttikset on siis samalla läppärillä. Androidilla ei kyllä ole mitään muuta tekemistä Linuxin kanssa kuin se, että Android käyttää Linuxin käyttöjärjestelmäydintä ja joitakin matalimman tason kirjastoja. Kaikki muu Androidissa on sille itselleen kehitettyä Java -softaa. Jos oikeasti Linuxia käyttävän älypuhelimen haluaa niin suomalaisen Jollan kehittämä Sailfish on oikeasti Linux -tyyppinen käyttöjärjestelmä ja sen oi ostaa Jollan kaupasta. Sailfishin voi asentaa Sonyn Android -älypuhelimiin Androidin tilalle. Eli Sonyn älypuhelimissa Androidin voi korvata Sailfishillä jollon älypuhelimesta tulee oikeasti Linuxia ajava älypuhelin. Sailfish osaa muuten ajaa myös Android -sovelluksia, joten se ei ole esteenä jos haluaa käyttää jotain Android -sovellusta. Sailfish osaa siis ajaa sekä sille itselleen tehtyjä soelluksia että Android -sovelluksia.
- Anonyymi
Et vain osaa. Itselläni ainakin Wi-fi toimii loistavasti Androidissa. Niin ja muuten, kukaan täysijärkinen ei enää käytä Windowsia puheimessa tai tabletissa.
- Anonyymi
Microsoft on kahteen kertaan yrittänyt tuoda Windowsia mobiililaitteisiin: Windows Mobile ja Windows Phone. Kummallakin kerralla lopputulos on ollut täyttä roskaa ja yritys on flopannut furkeasti. Windowsilla ei ole mitään tulevaisuutta mobiililaitteissa. Android ja Linux taas dominoivat mobiililaitteita täysin. iPhonen käyttis on muuten sekin Unix -tyyppinen. Windowsilla ei ole kertakaikkiaan mitään jakoa mobiililaitteissa eikä tule olemaan.
- Anonyymi
Vaan kun Windows-tabletti pyyhkii pöydän Android-tabletilla mennen tullen. Ja tämän sanon kokemuksen tuomalla syvällä rintaäänellä. 2 laitetta samassa Wifi verkossa ja käyttöpaikka sama.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaan kun Windows-tabletti pyyhkii pöydän Android-tabletilla mennen tullen. Ja tämän sanon kokemuksen tuomalla syvällä rintaäänellä. 2 laitetta samassa Wifi verkossa ja käyttöpaikka sama.
Microsoft jakoi ilmaiseksi Windows 10:ä pieniin tabletteihin ja hoiti etteivät ne toimineet kuin pari kolme vuotta mammutoimalla käyttistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Microsoft jakoi ilmaiseksi Windows 10:ä pieniin tabletteihin ja hoiti etteivät ne toimineet kuin pari kolme vuotta mammutoimalla käyttistä.
Tuossa miix 320 tabletissa oli Windows 10 ostettaessa ja on toiminut täysin moitteettomasti, toisin kuin tuo maailmanlopun Android-härpäke joka hukkaa wifi-verkon ja jumittelee jatkuvasti.
- Anonyymi
Oisko lenovollasi jokin virus? Mitä olet asennellut siihen? Tuleeko pop-up mainoksia? Itselläni näin kävi ja Lenovon A3 tukki tällöin koko wifi-verkon eikä sillä saanut tehtyä mitään. Ainoa mikä auttoi, oli asentaa käyttöjärjestelmä uusiksi.
- Anonyymi
?? Ei Androdissa ole sellaista. TAi sen saa lisälaitteena.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1573986Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv3792937Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12249Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k502150Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll161854No onneks ei tartte sit olla
Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....111745Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1651383- 931263
Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel21246Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu931110