Colares, Brasilia 1977 -1978 / Ufot

Anonyymi

Aiemmin tekemäni Colares -aloitus poistettiin, vaikka se oli asiallinen ja käsitteli Ufot-osion aihetta.
Useamman kuukauden ajan syksystä 1977 alkutalveen 1978 Brasilian Colaresissa nähtiin ufoja, jotka väitetysti vahingoittivat alueen asukkaita hyökkäämällä jonkinlaisilla säteillä heitä vastaan.
Brasilian armeija tutki tapausta.

Pentagonin AAWSAP -ufo-ohjelmassa tutkijana työskennellyt biokemisti Colm Kelleher piti Jeffrey Mishloven haastattelussa Colaresin ufotapausta yhtenä esimerkkinä, jossa ufojen taholta tehtiin väkivaltaisia hyökkäyksiä ihmisiä kohtaan.

15

903

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei joka ikinen ufomies rotu voi olla ihmisten kannalta täysin positiivinen ja miellyttävä.

      Ja yksittäisissä alieneissa saattaa olla eroavaisuuksia kuten yksittäisissä ihmisissäkin on.

      • Anonyymi

        Tuo mitä sanot, pitänee paikkansa, eikä Colares-tapaus ole taatusti ainoa, mikäli asiaa aletaan selvittämään tarkemmin.


    • Anonyymi

      Monet eläinnaaraat syövät koiraan parittelun jälkeen.

      Mahtaako Alieneilla olla samanlaisia käytänteitä?

      • Anonyymi

        Mielenkiintoinen on myös ankeriaiden elämä. Syntyvät Sargassomerellä, lähtevät elämään sieltä tuhansien kilometrien päähän jokiin elämänsä ja kun alkaa tulla sukukypsäksi niin palaavat Sargassomereen, kutevat ja kuolevat heti sen jälkeen. Ei ole ankeriaat siis kummoisia lastenkasvattajia, mutta kotiseuturakkaus on ikuista. Monet menehtyy paluumatkallaan, tai voivat vaihtaa sukupuolta. Pystyvät ylittämään pitkiäkin matkoja kuivaa maata, suunnistaessaan takaisin "kotiin".


    • Mistä johtuu että kunnon näyttöjä ufoista ei ole. Kaikki menee aina spekuloinnin puolelle. Toki mahdollista että korkeampi äly osaa käyttäytyä niin ettei paljastu?

      Entä. Pimittääkö maailman eliitti tai esim Yhdysvaltojen johto meitä ko asiasta?!

      Tuntuu loogiselta että emme yksin ole, mutta hassua ettei kunnon todisteita ole..

      • Anonyymi

        Ne eivät olisi ufoja jos kunnon näyttö olisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ne eivät olisi ufoja jos kunnon näyttö olisi.

        siinäpä se ja kun näyttöjä ei löydy niin ei ole olemassakaan mitään ufoja.


      • Anonyymi kirjoitti:

        siinäpä se ja kun näyttöjä ei löydy niin ei ole olemassakaan mitään ufoja.

        Universumi ei välttämättä noin mustavalkoinen ole.. Välttämättä.


      • Anonyymi
        Timmyy kirjoitti:

        Universumi ei välttämättä noin mustavalkoinen ole.. Välttämättä.

        Maailma on mustavalkoinen, vain ihmisen silmän tappisolujen reagointi eri aallonpituuksiin mahdollistaa meille kyvyn nähdä värejä.


    • Anonyymi

      Mielenkiintoisen tuosta jutusta tekee se, että samana vuonna ilmestyi elokuva, joka kuvaa lähes saman ilmiön.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Kolmannen_asteen_yhteys

      Veikkaan, että noilla tapahtumilla on yhteys ja todennäköisesti juttu oli, jos tapahtui, USAN:n hallinnon operaatio.

      • Anonyymi

        Spielbergin fiktiivisellä Kolmannen asteen yhteydellä ja Colaresin ufotapauksilla ei ole mitään kerronnallista yhteyttä, ja joka muuta väittää ei ole perehtynyt kumpaankin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Spielbergin fiktiivisellä Kolmannen asteen yhteydellä ja Colaresin ufotapauksilla ei ole mitään kerronnallista yhteyttä, ja joka muuta väittää ei ole perehtynyt kumpaankin.

        Spielberg on kertoneet jonkin ufoaallon inspiroineen tekemään elokuvan, mutta kerronnallista yhteyttä ei välttämättä paljoa ole.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Spielbergin fiktiivisellä Kolmannen asteen yhteydellä ja Colaresin ufotapauksilla ei ole mitään kerronnallista yhteyttä, ja joka muuta väittää ei ole perehtynyt kumpaankin.

        > Spielbergin fiktiivisellä Kolmannen asteen yhteydellä ja Colaresin ufotapauksilla ei ole mitään kerronnallista yhteyttä, ja joka muuta väittää ei ole perehtynyt kumpaankin.

        Tarina on eri, mutta ilmiössä paljon samaa, palovammoja aiheuttavia ufoja...


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6774
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4562
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      32
      3688
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      3057
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1636
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1630
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1543
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1409
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      48
      1366
    Aihe