En ole hiihtoa seurannut Lahden MM-kisojen jälkeen. Tänä aamuna oli telsu vahingossa auki, kun Iivo ja Bolsu kilpailivat ladulla. Olihan siihen pakko paneutua.
Hyvä, Iivo.
Niskasten perheellä on juhlapäivät, ensin Kerttu ja nyt Iivo. Onnea.
Ehkä jo vihdoin karpaasit jäävät historiaan minultakin.
Kultamitali tuli!
6
278
Vastaukset
- Anonyymi
Hienosti meni.
Iivo Niskaselle jo toinen mitali näissä kisoissa eli Niskasen pesueella on jo kaikki värit, pronssi, hopea ja nyt kulta. - Anonyymi
Ikävää että ne elossa olevat "karpaasit" edelleen tunkevat ja kelpuutetaan muka asiantuntijoina lähes joka rakoon. Hemohessit saisivat pysyä hiljaa nurkissaan mutta ei kun ei.
Kuulun pitkävihaisten joukkoon. Minä en kuuntele koskaan mitä asiaa he asiantuntijalausunnoissaan sanovat.
Vainion juoksun jälkeen ei ole juuri suuria yleisurheilun tapahtumiakaan seurannut, Ja se oli jo 80-luvulla!
Ikonit särkyivät, eikä niitä pystytä paikkaamaan.- Anonyymi
Makriina kirjoitti:
Kuulun pitkävihaisten joukkoon. Minä en kuuntele koskaan mitä asiaa he asiantuntijalausunnoissaan sanovat.
Vainion juoksun jälkeen ei ole juuri suuria yleisurheilun tapahtumiakaan seurannut, Ja se oli jo 80-luvulla!
Ikonit särkyivät, eikä niitä pystytä paikkaamaan.Sana juttu minulla.Eniten pistää vihaksi se virnuileva Isometsä, valehteli päin naamaa Suomen kansalle ja sai palkinnoksi hyvän viran ja asiantuntijatehtäviä..
- Anonyymi
Harri Kirvesniemen valehtelujen jälkeen ei ole hiihto kiinnostanut
ja kisamatkat loppuivat siihen koko perheeltä.Mika Myllylän kohtalo minua kyllä kirpaisi. Pohjoisessa ollaan niin totisia ja vakaita, että hän ei kestänyt kiinni jäämistään. Toiset karpaasitkaan eivät häntä tukeneet.
Uskon, että hän toimi vastoin omaatuntoaan voiton tahto mielessään, kun ehkä huomasi, että normaali harjoittelulla ei pärjää.
Se oli sitä aikaa.
Muut olivat kovanaamoja, samasta puusta kuin poliitikot: maine meni, mutta eturivin paikka säilyi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2474639Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii773086- 472473
- 281813
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451777- 811470
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851295PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69958
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894